Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Zwykła 29.01.2017 rok.

 

1. Uroczystość Błogosławionego Bronisława Markiewicza przypada w poniedziałek 30 stycznia obecnego roku. Msze św. będą odprawione o godzinie 7.00 i o godzinie 18.00. W czasie tych Mszy św. będziemy prosić Dobrego Boga o dar kanonizacji i o dar licznych i świętych powołań do naszego Zgromadzenia. Są obrazki na stolikach z gazetami, prosimy sobie pobrać i modlić się przez wstawiennictwo błogosławionego o uzdrowienie z choroby duszy i ciała, szczególnie w trudnych sytuacjach. Błogosławiony Bronisław Markiewicz nigdy nie zawodzi pokładanych w Nim nadziei.

2. W czwartek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, w tym dniu będzie poświęcenie gromnic. Msze św. będą w następujących godzinach: 7.00; 9.00; 18.00 i 20.00. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Osoby konsekrowane w całej Archidiecezji będą dziękować Bogu za dar powołania i życia zakonnego i prosić o umiejętność dawania świadectwa wobec świata, oraz z całą wspólnotą parafialną modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. Ofiary w tym dniu zebrane na tacę będą przeznaczone na zakonny klauzurowe. Bardzo prosimy o ofiarność, gdyż one się modlą za nas i za naszą 0jczyżnę .

3. W piątek wspomnienie Św. Błażeja, będziemy błogosławić świece i modlić się o uzdrowienie gardła.

4. W niedzielę wspomnienie św. Agaty - poświęcimy: chleb, wodę i sól.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

- w pierwszy czwartek trwamy na modlitwie adoracyjnej od godziny 15.00 do 18.00, wypraszając dar licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. Adorację od godziny 17.00 poprowadzi Akcja Katolicka modląc się o powołania.

- w pierwszy piątek udamy się do chorych od godziny 9.00. Od godziny 16.30 będzie spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych. O godzinie 18.00 Msza św., a po Mszy św. litania i Akt Oddania się Sercu Bożemu, następnie adoracja indywidualna do godziny 19.30.

- w pierwszą sobotę po Mszy św. o godzinie 7.00 adoracja połączona z cząstką różańca o ratowanie życia dzieci jeszcze nieurodzonych i w intencji Ojczyzny.

6. Zakończyliśmy w tym tygodniu kolędę - bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcia i za ofiary złożone na cel kościoła i dla ministrantów.Bliższe informacje związane z kolędą podamy nieco później.

7. Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności i wielu łask Bożych. Zapewniamy o modlitwie.

Copyright © 2017 Parafia Św. Ducha w Krośnie. Designed by mixwebtemplates