Ogłoszenia Parafialne

VIII Niedziela Zwykła 26.02.2017 rok.

 

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości; zapraszamy do grona trzeźwych i do modlitwy, za naszych braci i siostry, aby potrafili z naszą pomocą trzeźwieć i szukać drogi zwycięstwa.

2. W sobotę Święto św. Kazimierza Królewicza.

3. W tym tygodniu dnia 01.03.2017 roku przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w których przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do Sakramentu chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę na chrzcie świętym.

4. W środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem będą odprawione w następujących godzinach: 7.00; 9.00; 18.00 i 20.00. W Środę Popielcową będzie również zbierana taca.

5. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Wstrzymanie od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Natomiast post ilościowy obowiązuje wiernych od 18 roku życia, a nie rozpoczęli jeszcze 60 roku.

6. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

7. W piątek Wielkiego Postu będzie odprawiana Droga Krzyżowa:

dla dzieci i młodzieży o godzinie 17.00 dla pozostałych parafian o godzinie 18.30

8. W niedzielę Wielkiego Postu będą odprawiane Gorzkie Żale o godzinie 17.00.

Za udział w Drodze Krzyżowej i w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

9. Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości darów Bożych, pomyślności w życiu codziennym, zdrowia i opieki świętych patronów i zapewniamy o modlitwie.

10. Dzisiaj są rozprowadzane pączki - dobrowolna ofiara na cel misji.

11. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: Wanda Wajs i Stanisław Dańczak - polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: "Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie"

Copyright © 2017 Parafia Św. Ducha w Krośnie. Designed by mixwebtemplates