Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu 02.04.2017 rok

 

1. Przypominamy parafianom o nabożeństwie Gorzkich Żali i w Drodze Krzyżowej.

2. Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne, które prowadzi Ks. Dyrektor Antoni Tyniec. Ofiary z racji rekolekcji będą zbierane na Mszach świętych w poniedziałek, wtorek i środę.

3. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Obrzęd poświęcenia palm w naszej parafii będzie na każdej Mszy św., natomiast Uroczyste poświęcenia palm nastąpi na Mszy św. o godzinie 11.30. Gromadzimy się przed krzyżem na zewnątrz kościoła i procesjonalnie będziemy kroczyć do wnętrza kościoła.

4. Dzisiaj Akcja Katolicka prowadzi zbiórkę pieniędzy na świąteczną pomoc dla uboższych rodzin w naszej parafii. poniedziałek Serdecznie dziękujemy za ofiarność. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek po Mszy św. i nauce rekolekcyjnej o godzinie 18.00.

5. Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas - z "Naftówki" będzie dzisiaj rozprowadzać własnoręcznie wykonane kartki i ozdoby świąteczne. Ofiary otrzymane będą przeznaczone na cel Ośrodka Profilaktyczno wychowawczego w naszej parafii. Natomiast w przyszłą niedzielę "Oratorium Twój Dom" będzie rozprowadzać ozdoby świąteczne z racji Świąt Wielkanocnych.

6. W przyszłą niedzielę / 9 kwietnia/ spotkanie dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami o godzinie 15.00.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. O godzinie 17.00 Akcja Katolicka poprowadzi różaniec o powołania. - w pierwszy piątek miesiąca udamy się do chorych od godziny 9.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży oraz starszych od godziny 16.30.

8. W przyszłą niedzielę Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Ustrzykach Dolnych. Ks. Arcybiskup serdecznie zaprasza.

9. Dzisiaj na Gorzkich Żalach zbiórka ofiar na cel kwiatów do Ciemnicy i Bożego Grobu.

10. Rada Dzielnicy Krościenko Niżne informuje, ze w dniu 06.04. 2017 roku w czwartek będą rozprowadzane w godzinach przedpołudniowych jabłka przy Puchatku ul. Chopina. Chętnych serdecznie zapraszamy / Jerzy Lorenc/.

11. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na cel ogrzewania Kościoła w sumie 5 237 złotych.

12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i pomyślności na trudy codziennego życia. Zapewniamy o modlitwie w waszej intencji. Informujemy również, że spowiedź w naszej parafii odbędzie się 11 kwietnia obecnego roku.

13. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: Janina Habrat i Jerzy Pelczar; polećmy ich Miłosierdziu Bożemu -"Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie".

Copyright © 2017 Parafia Św. Ducha w Krośnie. Designed by mixwebtemplates