Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Wielkanocna 30.04.2017 rok.

 

1. Za tydzień wypada Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Również będziemy się modlić za kapłanów tu pracujących. Na stolikach w kościele są obrazki z nazwiskiem kapłana, można go pobrać i przez rok modlić się za tego kapłana. Będziemy bardzo wdzięczni za taką modlitwę.

2. Dzisiaj rozpoczyna się "Tydzień Biblijny ". Jest to Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego "Weź i Czytaj" - rozpoczynamy od Listu św. Pawła Apostoła do Galatów. Uczyńmy to wspólnie z całą rodziną lub indywidualnie. Może przedłużymy to czytanie na cały tydzień.

3. W środę Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski - porządek Mszy św. jak w niedzielę. Kazania na temat Matki Bożej Pocieszenia z Komborni wygłosi Ks. Proboszcz Andrzej Wydrzyński z racji przygotowania do koronacji Obrazu, która się odbędzie w Miejscu Piastowy w Niedzielę 11 czerwca obecnego roku. Nasza parafia będzie prowadzić modlitwę nowennową w Komborni w dniu 13 maja o godzinie 18.00. Bardzo prosimy parafian, aby się zmobilizować i własnymi pojazdami w tym dniu przybyć do Komborni.

4. W poniedziałek rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą się odbywać w dni powszednie i w niedziele po Mszy św. o godzinie 18.00. Zapraszamy do licznego udziału: dzieci, młodzież i pozostałych parafian. Gromadzimy się ponadto przy kapliczkach przydrożnych ,aby śpiewać litanię i pieśni Maryjne. Jest to nasze świadectwo wiary.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne;

- pierwszy piątek udamy sie do chorych od godziny 9.00, natomiast spowiedź dla dzieci i młodzieży oraz pozostałych parafian od godziny 16.30;

- w pierwszą sobotę modlimy się rano po Mszy św. o ratowanie życia dzieci nienarodzonych i w intencji naszej ojczyzny.

6. We wtorek spotkanie czcicieli Św. Michała Archanioła o godzinie 17.20 - Godzinki - 18.00 Msza św. i spotkanie formacyjne.

7. Pierwsza Komunia św. w naszej parafii w dniu 7 maja o godzinie 11.30. Bardzo prosimy parafian, którzy na tę godzinę przychodzą na Mszę świętą, aby w tą niedzielę wybrali sobie inną godzinę i dali możliwość dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom oraz krewnym i przyjaciołom spokojnie przeżyć tak ważne dla nich spotkanie.

8. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, rodziców chrzestnych odbędzie się w sobotę 6 maja od godziny 9.00 do godziny 10.30.

9. Od pierwszego maja w naszej parafii będzie peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, aby wypraszać dary i Laski dla naszej Ojczyzny, dla naszych rodzin i dla naszej parafii. Bardzo prosimy w wpisywanie się w zakrystii i chęć przyjęcia Maryi do swojej rodziny, tak jak uczyniła to Św. Elżbieta.

10. Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych i życzliwości od ludzi. Zapewniamy o modlitwie.

Copyright © 2017 Parafia Św. Ducha w Krośnie. Designed by mixwebtemplates