Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Wielkanocy 07.05.2017 rok

 

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.

2. W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. biskupa Stanisława Jamrozka, ks. Proboszcza, ks. Stanisława Matyaszka i wielu parafian. Osoby solenizantów otoczmy naszą modlitwą.

3. Zachęcamy dzieci, młodzież i pozostałych parafian do licznego udziału w nabożeństwie majowym, które odprawia się wieczorem po Mszy św. o godzinie 18.30.

4. Dzisiaj dzieci naszej parafii przystąpią do I Komunii, polecamy ich waszym modlitwom. Od poniedziałku do soboty włącznie będą przeżywać "Biały tydzień". Prosimy rodziców o dopilnowanie dzieci i wspólną modlitwę połączoną z nabożeństwem majowym.

5. W przyszłą niedzielę 14 maja, o godzinie 13.00, odbędzie się w naszej parafii Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Serdecznie prosimy, aby osoby nie związane bezpośrednio z tą rocznicą wybrały sobie Msze św. o innych godzinach.

We wtorek (9 maja) i środę (10 maja), o godzinie 19.00 odbędą się próby przed rocznicą I Komunii Świętej. Obecność wszystkich dzieci klas III obowiązkowa!!!.

W sobotę 13 maja, o godzinie 15.30 zapraszamy na spowiedź św. dzieci rocznicowe oraz ich rodziców i rodziny.

6. Katecheza dla uczniów klas I; II; i III gimnazjalnych w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się we wtorek, środę i czwartek. - we wtorek klasa I grupa I - o godzinie 16.00; grupa II godzina 17.00; - w środę klasa II grupa I -o godzinie 16.00; grupa II godzina 17.00; - czwartek klasa III grupa I - o godzinie 16.00; grupa II godzina 17.00;

7. Przypominamy o modlitwie naszej parafii w sobotę (13 maja) o godzinie 18.00 w Komborni. Msza św. i nowenna przed koronacją obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

8. W sobotę 13 maja również w Krakowie jeden diakon naszego Zgromadzenia otrzyma święcenia kapłańskie - Maksymilian Wójtowicz, natomiast klerycy: Patryk Łapa, Aleksander Oszmianczuk oraz Jarosław Wiśniewski otrzymają święcenia diakonatu. Prosimy was bracia i siostry o modlitwę w ich intencji.

9. Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności w życiu oraz wiele Bożego błogosławieństwa na trudy codziennego życia. Zapewniamy o naszej modlitwie.

10. Prezydent Miasta Krosna informuje, że w dniu 12 maja 2017 roku można dokonać bezpłatnie badania: kobiety w wieku 50 do 69 - mammografii i cytologii w wielu 25 - 59. Bliższe informacje w gablocie.

11. Do wieczności w tym tygodniu odszedł Krzysztof Bednarski - polećmy Go Miłosierdziu Bożemu; "Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie".

Copyright © 2017 Parafia Św. Ducha w Krośnie. Designed by mixwebtemplates