Ogłoszenia Parafialne

VI Niedziela Wielkanocy 21.05.2017 rok.

 

 

1. Nowennę do Ducha Świętego rozpoczniemy w dniu 26 maja tj. /piątek/. Nowenna w dzień powszedni i w niedzielę będzie odprawiana po Mszy św. o godzinie 18.00. Zapraszam serdecznie rodziny, dzieci i młodzież, a szczególnie młodzież, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania.

2. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. Po wspólnotach zakonnych peregrynuje obraz Matki Bożej Częstochowskiej. W naszym Domu Zakonnym będzie przebywał od niedzieli wieczorem 21 maja do godziny 17 w poniedziałek. Jeśli jakaś grupa parafialna byłaby zainteresowana modlitwą o pogłębienie życia religijnego można będzie to uczynić w godzinach od 15.00 do 17.00 w kościele, gdyż wcześniej będzie w kaplicy domowej.

4. W dniu 25 maja Nasza Wspólnota Parafialna jest zaproszona do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu, aby wyprosić dar licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. W tym roku 3 czerwca otrzyma Święcenia kapłańskie diakon Jakub Kustroń pochodzący z naszej parafii z ul. Żeromskiego. polecajmy Go już teraz w naszych modlitwach. Święcenia kapłańskie odbędą się w katedrze w Przemyślu o godzinie 10.00. Program Adoracji jest rozpisany w gablotach.

5. Miejsce Piastowe - Męska Wyprawa 2 - 4 czerwca - Beskid Niski - bliższe - informacje w gablocie.

6. XXXIII Piesza Pielgrzymka młodzieży o "Trzeźwość Narodu Polskiego" z Warszawa - Miejsce Piastowe w dniach od 1 do 13 lipca 2017 roku. Bliższe informacje na afiszu i ulotkach.

7. Michalickie Spotkanie Młodych - Miejsce Piastowe dnia : 13 - 15 lipca. Bliższe informacje w gablocie.

8. "Zemsta Nietoperza" - Stowarzyszenie "Czyń Dobro Mimo Wszystko" zaprasza w dniu 3 czerwca - /sobota/ 2017 roku o godzinie 19.00 na widowisko plenerowe w ogrodach; PAŁACU POLANKA w Krośnie. Bliższe informacje w gablotach.

9. Ze św. Michałem na Jasną Górę II Pielgrzymka Ogólnopolska 1 lipca 2017 roku /sobota/ godzina 11. 30. Zapraszamy uczestników peregrynacji, noszących szkaplerz, Rycerzy , Czcicieli, czytelników "Któż jak Bóg" i wszystkich chętnych. Bliższe informacje na afiszu w gablocie.

10. Pielgrzymka Dziękczynna w XX rocznicę pobytu Św. Jana Pawła II na Podkarpaciu - w Dukli i Krośnie do Jego Grobu w Bazylice św. Piotra w Rzymie i w terenie w dniach 15 - 22 września 2017 roku. Tą pielgrzymkę poprowadzi ks. Prałat Kazimierz Kaczor. Bliższe dane w gablotach.

11. Odpust w naszej parafii będzie w dniu 4 czerwca z racji Zesłania Ducha świętego. Kazania z racji odpustu wygłosi Ks. Rektor Wyższego Seminarium w Krakowie, ks. Tadeusz Musz.

12. Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i pomyślności , oraz wielu łask Bożych - zapewniamy o modlitwie.

13. Do wieczności w tym tygodniu odeszła Janina Pytko - polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu: "Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie".

Copyright © 2017 Parafia Św. Ducha w Krośnie. Designed by mixwebtemplates