Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Trójcy Przenajświętszej 11.06.2017 roku

 

 

1. Dziś w Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres komunii wielkanocnej.

2. W tym tygodniu Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zgłębiać będziemy misterium obecności Chrystusa w Kościele przez dar Eucharystii. Msze św. będą w porządku niedzielnym. Procesja ogólna w mieście rozpocznie się w czwartek w Uroczystość Bożego Ciała od kościoła Farnego o godzinie 10.30 Mszą św.. Ks. Proboszcz bardzo serdecznie zaprasza kapłanów i wiernych z naszej parafii. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Natomiast nasza parafia poprowadzi procesję Bożego Ciała w Niedzielę 18 czerwca 2017 roku . 0 godzinie 10.00 rozpocznie się Msza św., następnie wyruszy procesja ulicami Miasta, jak co roku. Parafian prosimy o przygotowanie ołtarzy i przystrojenie okien swoich mieszkań. Wszystkich parafian i nie tylko zapraszamy do licznego udziału w tym publicznym wyznaniu naszej wiary. Ponadto prosimy małe dzieci i dzieci pierwszo - komunijne do sypania kwiatków w czasie procesji i w czasie Oktawy Bożego Ciała. Do pomocy przy organizowaniu procesji zapraszamy: Akcję Katolicką, Domowy Kościół, Wspólnotę Różańcową, Czcicieli św. Michała Archanioła, Harcerzy i Ministrantów. Harcerzy prosimy ponadto, aby zainteresowali się ludźmi starszymi - może będzie potrzeba dać kubek wody. Zapraszamy chętnych mężczyzn do niesienia chorągwi, baldachimu i głośników. Zgłoszenia przyjmujemy, dzisiaj i w czwartek. Msza św. po procesji będzie o godzinie 13.00, natomiast nie będzie Mszy św. o godzinie 11.30.

4. W niedzielę 18 czerwca kazania wygłosi ksiądz nowo wyświęcony Jakub Kustroń nasz parafianin, a o godzinie 10.00 odprawi Mszę św. prymicyjną.

5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek, wtorek i w środę: poniedziałek klasa I grupa I o godzinie 16.00, grupa II o godzinie 17.00; wtorek klasa II grupa I godzina 16.00, grupa II godzina 17.00; środa klasa III godzina 16.00 obydwie grupy - spotkanie w kościele.

6. Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i pomyślności i wiele Bożego błogosławieństwa. Zapewniamy o modlitwie.

Copyright © 2017 Parafia Św. Ducha w Krośnie. Designed by mixwebtemplates