CzLis23

Ogłoszenia Parafialne XXXIII Niedziela Zwykła 19.11.2017 rok.

1. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla - ostatnia niedziela roku liturgicznego. Do tej Uroczystości i zawierzenia Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata Naszej Ojczyzny przygotowujemy się przez nowennę - codziennie i w niedzielę po Mszy św. i różańcu za zmarłych o godzinie 18.00.

2. Uroczyste oddanie Naszego Narodu Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata przy wystawieniu Najświętszego Sakramentu dokona się w przyszłą niedzielę - w Uroczystość Chrystusa Króla po każdej Mszy św.. Natomiast bardzo prosimy, aby odnaleźć sobie obrazek z aktem oddania i przy wieczornej modlitwie zawierzyć swoją rodzinę Jezusowi Chrystusowi. Można to uczynić przez odmówienie Litanii do Serca Jezusowego, odmówienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana Rodziny i na końcu możemy zaśpiewać: Najświętsze Serce Boże, poświęcamy Ci...", albo "Wszystko Tobie oddać pragnę i dla Ciebie tylko żyć."

3. W przyszłą Niedzielę składka będzie przeznaczona na malowanie dachu kościoła.

4. W dniu 24 listopada w piątek odbędzie się modlitwa o uzdrowienie. Modlitwy rozpoczną się od godziny 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 16.00 odmówimy różaniec za zmarłych wymienionych w wypominkach. O godzinie 17.00 Msza św., ze Słowem Bożym i adoracja , a następnie włożenie rąk z modlitwą o uzdrowienie. Msze św. w piątek z godziny 18.00, będą odprawione o godzinie 17.00.

5. W zakrystii są do nabycia kalendarze w różnych wymiarach.

6. Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia , pomyślności i wiele łask Bożych w życiu codziennym .

7. Kochani Parafianie! bardzo was przepraszam, że powtórzyły się czasy, że za praktykowanie życia religijnego zostajecie karani mandatami. Już ten czas żeśmy przeżywali - myślałem że on już się nie powtórzy, tym bardziej jest to przykre, że parking był wykonany, ale nie był oznaczony, a przecież nie było również zakazu parkowania od 37 lat. Ciekawe, że i Policja stała również na tym parkingu i nie wiem czy wypisała sobie mandat. Parafianie muszą dojechać do kościoła, aby się modlić, jest to ich kościół ; proszę im nie przeszkadzać. Bardzo nam przykro, że w mieście Krośnie znalazł się donosiciel, który pragnie rozbijać spokój ludzi wierzących - będziemy się modlić, aby przejrzał na miarę Św. Pawła Apostoła. Na razie dziękujemy Panu Prezydentowi za oznaczenie już parkingu i za plan poszerzenia parkingu. Bardzo wasz proszę parafianie, aby parkować na oznaczonym parkingu przy kościele i na parkingu przy ul. Powstańców Śląskich - dziękuję!.

8. Do wieczności w minionym tygodniu odszedł Jan Rychel, polećmy Go Miłosierdziu Bożemu "Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie".

Go to top