SoGru02

Ogłoszenia Parafialne 3.12.2017 I niedziela Adwentu.

Ogłoszenia Parafialne I Niedziela Adwentu 03.12.2017 rok.
1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent - to jest czas, który ma nas przygotować do godnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Również rozpoczynamy nowy rok liturgiczny 2017/ 2018 pod hasłem : "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym".

2. We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem Niedziel i Uroczystości będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej , zwana "Roratnią". Msze św. Roratnie będą sprawowane w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 7.00 rano, a w wtorek czwartek i sobotę o godzinie 18.00. Bardzo zapraszamy do udziału w Mszach Świętych roratnich: dzieci, młodzież i dorosłych.

3. W poniedziałek spotkanie Akcji Katolickiej, a w czwartek Akcja Katolicka prowadzi adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 na intencję licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.

4. We wtorek spotkanie Czcicieli Św. Michała Archanioła o godzinie 17.20 Godzinki, o 18.00 Msza św. i program formacyjny.

5. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca i Adoracja Najświętszego Sakramentu - bardzo proszę o liczniejszy udział.

6. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M. P. Z racji tej Uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Godziny Mszy św. o godzinie 7.00; 9.00; 11.00; 18.00 i 20.00. Godzina Adoracji od 12.00 do godziny 13.00., tzw. godzina łaski.

7. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbędą się: - we wtorek 5 grudnia klasy 6 i 7; grupa I o godzinie 16.00; grupa II o godzinie 17.00; - w środę 6 grudnia klasa II gimnazjalna - grupa I o godzinie 16.00; - grupa II o godzinie 17.00. - w czwartek 7 grudnia, klasa III gimnazjalna; grupa I o godzinie 16.00; grupa II o godzinie 17.00.

8. W niedzielę 10 grudnia rozpoczniemy Czterdziesto Godzinne Nabożeństwo Eucharystyczne. Nabożeństwo poprowadzi Ks. Prefekt Domu Macierzystego w Miejscu Piastowym - Ks. Józef Groński. W niedzielę adoracja od godziny 14.00 do godziny 18.00. Natomiast w poniedziałek i wtorek od godziny 9.00 do godziny 18.00.

9. W niedzielę 10 grudnia Akcja Katolicka poprowadzi zbiórkę do puszek na świąteczną pomoc dla uboższych rodzin naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za zrozumienie i ofiarność.

10. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godzinie 15.00, gdyż przeżywamy czterdziesto godzinne nabożeństwo.

11. Spotkanie, ze świętym Mikołajem w naszej parafii odbędzie się 6 grudnia w kościele po Mszy św. o godzinie 18.00. Zapraszamy: scholkę, ministrantów i Harcerzy. Kto by chciał, aby jego dziecko uczestniczyło w tym spotkaniu, prosimy już dziś o kontakt z Ks. Grzegorzem 

12. Jeszcze raz proszę , aby parkować na parkingu przy kościele i przy ul. Powstańców Śląskich, a może jeszcze w innym miejscu. Bardzo prosimy szanownego Pana o zaprzestanie donosów. My się w dalszym ciągu za Pana modlimy. Policja musi reagować na zgłoszenia i trudno. Zapewne byliby szczęśliwi, gdyby nie otrzymywali takich prezentów. Dziękujemy Policji za pomoc w utrzymaniu porządku obecnie i w dalszej przyszłości.

13. W zakrystii można nabyć opłatki poświęcone, świeczki i kalendarze.

14. Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i pomyślności w życiu codziennym. Zapewniamy o naszej modlitwie.

15. Dziękujemy za ofiary złożone na malowanie dachu kościoła w sumie zebrano 5 250 złotych.

16. Do wieczności w tym tygodniu odeszła Maria Częczek; polećmy ją Miłosierdziu Bożemu; " Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie".

 

Go to top