SoGru16

Ogłoszenia Parafialne na III Niedziela Adwentu (GAUDETE) 17 grudnia 2017 roku.

1. Od soboty 16 do 24 grudnia przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia. W sobotę rozpoczęliśmy nowennę do Dzieciątka Jezus, która jest odprawiana codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00, natomiast w Wigilię będzie odprawiona po Mszy św. o godzinie 13.00. Zapraszamy na nowennę dzieci i młodzież, oraz pozostałych parafian. Dzieci będą mogli zaprosić Pana Jezusa do własnego domu.

2. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji rodziny polecajmy Bogu prośby naszych rodzin, a szczególnie prośmy o dobrą spowiedź.

3. W następną niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia, dlatego już teraz przypominamy o religijnym przeżyciu tego dnia. Zachęcamy bardzo do skorzystania z Sakramentu pokuty, aby w czystości serca przywitać Dziecię Jezus. Spowiedź w naszej parafii będzie 22 grudnia w godzinach: 9.00 do 12.00 i po obiedzie od godziny 15.00 do 18.00. W wigilię Bożego Narodzenia starajmy się zachować post od pokarmów mięsnych. W wigilię Bożego Narodzenia , która wypada w niedzielę nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00 . Adoracja Najśw. Sakramentu od godziny 23.00 do 24.00. O godzinie 24.00 Pasterka Bożonarodzeniowa.

4. Dziękujemy Harcerzom za odwiedzenie chorych i przekazanie im życzeń od wspólnoty parafialnej, oraz stroików przez siebie wykonanych.

5. Dziękujemy parafianom za ofiary złożone na rodziny biedniejsze w naszej parafii, w sumie zebrano 3 868 złotych. Akcja Katoliczka zorganizowała paczki w sumie 34 i rozwiozła do potrzebujących. Dziękujemy im za podjęty trud.

6. Dzisiaj Oratorium również rozprowadza Pamiątki Bożonarodzeniowe.

7. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze, świece wigilijnej pomocy Dzieciom i Opłatki.

8. Prezydent Miasta Krosna zaprasza mieszkańców na Wigilię, która odbędzie się 22 grudnia w piątek o godzinie 17 30 na Rynku Krośnieńskim.

9. Katolickie Liceum i Szkoła Podstawowa w Krośnie zaprasza na piaty Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 11 w Sanktuarium św. Jana Pawła 6 stycznia. Więcej szczegółów znajdują się na plakacie w gablocie.

10. Światełko Betlejemskie przybędzie do Krosno 18 grudnia o godzinie 18 w kościele p.w Bożego Miłosierdzia. Przekazania światełko Betlejemskie w naszej parafii odbedzię się  w sobotę po Mszy św. wieczornej.

11. Solenizantom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i pomyślności, oraz życzliwości najbliższych w rodzinie i sąsiadów. My z naszej strony zapewniamy o modlitwie.

12.W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie Antoniego Klatka . Polećmy jego dusze Bożemu miłosierdziu.

Go to top