SoGru23

Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Adwentu 24.12. 2017 rok.

1. Dzisiaj przypada dzień imienin Ks. Abp Adama Szala, starajmy się pamiętać o modlitwie w Jego intencji.

2. W dzisiejszą niedzielę odprawiamy Msze św. włącznie z godziną 13.00 i nowenną do Dzieciątka Jezus. Mszy św. o godzinie 18.00 nie będzie.

3. Natomiast wieczorem zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej Narodzenia Pańskiego. Rozpoczynając wieczerzę, zacznijmy Ją od przeczytania urywka Pisma Świętego o Narodzeniu Pańskim, podzielmy się opłatkiem i składając sobie wzajemnie życzenia. Niech Pokój Pański zagości w naszych rodzinach. Światło świecy wigilijnej niech nam towarzyszy i pomaga zrozumieć Tajemnicę Narodzenia Pana. W czasie spożywania wieczerzy starajmy się śpiewać kolędy. Wykluczmy w tym dniu alkohol z naszych stołów.

4. 0 godzinie 23.00 rozpoczniemy Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godzinie 24.00, będziemy sprawować "Pasterkę". Serdecznie zapraszamy parafian do licznego udziału i godnego przeżycia rozpoczynającego się dnia Narodzenia Pańskiego.

5. Porządek Mszy św. w Boże Narodzenie to jest w poniedziałek; tak jak w każdą niedzielę: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 i 18.00.

6. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio i telewizję błogosławieństwa papieskiego "Urbi et Orbi", a szczególnie ludzie chorzy.

7. We wtorek 26 grudnia Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Ofiary z Uroczystości Św. Szczepana są przeznaczone na Seminarium Duchowne i Dom Księży Emerytów "EMAUS".

8. Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i pomyślności, oraz wiele Bożego błogosławieństwa na trudy codziennego życia. Zapewniamy z naszej strony o modlitwie.

9. Do wieczności w tym tygodniu odszedł Piotr Giermański polećmy Go Miłosierdziu Bożemu: "Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie'

Go to top