SoKwi21

Ogłoszenia Parafialne na IV Niedziele Wielkanocy 22.04.2018 r.

1. Dzisiejsza Niedziela zwana Niedzielą Dobrego Pasterza to także 55 Światowy Dzień Modlitw o powołania. W tym dniu modlimy się w intencji powołań do życia kapłańskiego, konsekrowanego i misyjnego. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania.

2. W poniedziałek tj. 23 kwietnia br. przypada Uroczystość św. Wojciecha- biskupa i męczennika, Patrona Polski. Starajmy się przez wstawiennictwo św. Wojciecha wypraszać łaski potrzebne dla naszej Ojczyzny.

3. W środę, 24 kwietnia br. przypada Święto św. Marka Ewangelisty. W tym dniu w naszej wspólnocie imieniny obchodzi Ks. Marek Czaja -Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Bronisława Markiewicza w Krośnie. Polecajmy Go w naszej modlitwie.

4. W każdy czwartek tygodnia odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 do godziny 18.00. Od godziny 17.00 w czasie adoracji będziemy modlić się o powołania, które poprowadzą w: * pierwszy czwartek miesiąca - Akcja Katolicka;
* drugi czwartek miesiąca - wspólnota Czcicieli św. Michała Archanioła;

* trzeci czwartek miesiąca - wspólnota różańcowa;

* czwarty czwartek miesiąca - wspólnota obrony życia i dobrej śmierci;

5. Rekolekcje przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania, dla klasy III gimnazjalnej, odbędą się w dniach 27 - 28 kwietnia / piątek i sobota / w Miejscu Piastowym. Rozpoczęcie o godzinie 15.00, a zakończenie ok godziny 16.30 w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Ks. Bronisława Markiewicza. Również w sobotę 28 kwietnia o godzinie 10.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży z klasy III gimnazjalnej z ks. Dziekanem podsumowujące okres przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Obecność młodzieży obowiązkowa.

6. W przyszłą niedzielę, tj. 29 kwietnia br. harcerze z naszej parafii będą rozprowadzać flagi narodowe oraz gazetki harcerskie. Zebrane w tym dniu fundusze pozwolą im na sfinansowanie wyjazdu do Gdańska na Zjazd Harcerzy który będzie miał miejsce w sierpniu br.

7. Siostry Michalitki, które w dniu 15 kwietnia br. zbierały ofiary na cel misji w Kamerunie słowami Matki Generalnej pragną wyrazić najserdeczniejsze podziękowanie za złożone datki. Zebrano łącznie 5 441 złotych. Siostry zapewniają o modlitwie w intencji naszych Parafian.

8. Informujemy , że w niedzielę tj. 6 maja br. nastąpi zmiana godzin Mszy św. Msze św. w tym dniu odprawione będą w następujących godzinach: 7.00; 8.30; 10.00 - I grupa dzieci pierwszokomunijnych; 12.00 - II grupa dzieci pierwszokomunijnych; 14.00 (w zamian za Mszę św. z godziny 13.00) oraz 18.00.
Bardzo prosimy Parafian, którzy nie uczestniczą w uroczystościach pierwszokomunijnych o wybranie w tym dniu innych dogodnych godzin uczestnictwa we Mszy św.

9. Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności i wiele darów Bożych na życie codzienne. Zapewniamy o modlitwie.

10. Do wieczności w tym tygodniu odszedł śp. Eugeniusz Polakowski; polećmy Go Miłosierdziu Bożemu; "Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie ".

Go to top