SoKwi28

Ogłoszenia Parafialne na V Niedziele Wielkanocy 29.04. 2018 rok.

1. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które odbywać się będą w dni powszednie i w niedziele po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.00. Zapraszamy do licznego udziału: dzieci, młodzież i pozostałych parafian. Jeśli nie możemy przybyć do kościoła, wówczas gromadzimy się przy przydrożnych kapliczkach, aby odśpiewać Litanię i pieśni Maryjne jako wyrażenie naszego świadectwa wiary.

2. W czwartek, 3 maja br. przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału we Mszy św., gdyż w tym dniu modlimy się w intencji Naszej Ojczyzny. W piątek po uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski - Ks. Arcybiskup Adam Szal.

3. We wtorek Czciciele Św. Michała Archanioła gromadzą się na śpiew Godzinek o godzinie 17.20. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym odbędzie się spotkanie formacyjne.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca
- w pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, które poprowadzi Akcja Katolicka.
- w pierwszy piątek udamy się do chorych od godziny 9.00, natomiast spowiedź dla dzieci i młodzieży odbędzie się od godziny 16.30 do godziny 19.00.
- w pierwszą sobotę miesiąca modlimy się po Mszy św. porannej o godzinie 7.00 w intencji ratowania dzieci nienarodzonych.

5. Informujemy, że w dniu 6 maja w naszej parafii obchodzone będą uroczystości pierwszokomunijne. W związku z tym nastąpi zmiana porządku godzin Mszy św. W tym dniu Msze św. odprawione będą w następujących godzinach: 7.00; 8.30; 10.00 - I grupa dzieci pierwszokomunijnych; 12.00 - II grupa dzieci pierwszokomunijnych; 14.00 (w zamian za Mszę św. z godziny 13.00) oraz 18.00.
Bardzo prosimy Parafian, którzy nie uczestniczą w uroczystościach pierwszokomunijnych o wybranie w tym dniu innych dogodnych godzin uczestnictwa we Mszy św.
Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców oraz rodzeństwa odbędzie się w sobotę 5 maja od godziny 9.00 do godziny 11.30.

6. Z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja ,w czwartek 3 maja br. o godz. 9.00 w Kościele Farnym w Bazylice Mniejszej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji mieszkańców miasta Krosna, koncelebrowana przez księży z krośnieńskich parafii. Podczas Mszy św. nastąpi poświęcenie i przekazanie sztandaru Jednostce Strzeleckiej 1910 z Krosna. Na uroczystości serdecznie zaprasza Prezydent Miasta Krosna oraz Proboszcz Parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej w Krośnie.

7. Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i wiele Bożego błogosławieństwa na drogach codziennego życia. Zapewniamy z naszej strony o modlitewnej pamięci.

Go to top