NMaj13

Ogłoszenia Parafialne w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 13.05.2018 r.

1. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału dzieci oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy również pozostałych wiernych, aby w obchodzonym roku duszpasterskim "Jesteśmy Napełnieni Duchem św." ta nowenna służyła do odkrycia Osoby Ducha św. oraz otwarcia na Jego działania.

2.W przyszłą w niedzielę tj. 20 maja br. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu w naszej parafii obchodzić będziemy odpust parafialny podczas, którego można uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Adama Szala odbędzie o godzinie 13.00, podczas której młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania.

3. Młodzież klasy III gimnazjalnej i ich rodziców serdecznie zapraszamy 18 maja na Mszę św. o godz.18.00, podczas której zostaną poświęcone krzyże, które są pamiątką Sakramentu Bierzmowania. W czasie Mszy św. Młodzież również odnowi przyrzeczenia abstynenckie.

4. W dniach 17 i 18 maja br. po Mszy św. o godzinie 18.00 i nabożeństwie majowym odbędą się próby przed bierzmowaniem . Obecność obowiązkowa.

5. W sobotę, 19 maja br. odbędzie się spowiedź dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, ich rodziców, świadków oraz rodzeństwa od godziny 15.00 do 17.00. W tym dniu o godzinie 18.00 odprawiona zostanie również Msza św. z racji Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy św. i nabożeństwie majowym oraz nowennie do Ducha Świętego będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 22.00. Serdecznie zapraszamy.Nasza parafialna grupa Odnowy w Duchu św. podczas czuwania w Częstochowie, będzie również wspierała nas modlitwą .

6. W środę, 16 maja br. święto Św. Andrzeja Boboli - Patrona Polski.

7. Księża Michalici w Miejscu Piastowym zapraszają do zapoznania się z atrakcyjną ofertą nauki w prowadzonym przez siebie Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Szkoła zapewnia wysoki poziom edukacyjny, bogaty wybór kierunków kształcenia licealnego, technicznego, a także na poziomie szkoły zawodowej. Aktualnie jest największą placówką w województwie podkarpackim kształcącą młodzież w certyfikowanym przez MON klasach mundurowych zapewniając interesującą formę szkolenia w tym zakresie. Szkoła posiada również nowy kompleks sportowy oraz ciąg nowoczesnych pracowni informatycznych o zaawansowanych technologiach.

8. Krucjata Wyzwolenia Człowieka Archidiecezji Przemyskiej i Stowarzyszenie Powściągliwość i Praca w Miejscu Piastowym zapraszają na Drogę Krzyżową, która obędzie się 19 maja 2018 roku o godzinie 11.00 w Korczynie, a następnie odprawiona zostanie Msza św. o godzinie 15.30. Dla uczestników zapewniony będzie ciepły posiłek po Mszy św.

9. Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny i Międzynarodowego Dnia Dziecka Ks. Dyrektor Centrum Medyczno- Charytatywnego Caritas w Krośnie serdecznie zaprasza na imprezę, która odbędzie się w dniu 20 maja br. na Stadionie Lekkoatletycznym MOSIR w Krośnie przy ul. Bursaki. Początek o godzinie 14.00.

10. Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i pomyślności w życiu codziennym. Zapewniamy o modlitwie.

Go to top