NMaj27

Ogłoszenia Parafialne na Niedziele Trójcy Przenajświętszej 27.05.2018 rok.

1. Dziś przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Uwielbiamy Jedynego Boga w Trzech Osobach: Ojca i Syna i Ducha św. Jednocześnie kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Istnieje jeszcze w dniu dzisiejszym możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

2. W czwartek, 31 maja br., przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. w tym dniu sprawowane będą jak w porządku niedzielnym. Ogólno-miejska procesja Eucharystyczna wyruszy z Kościoła Farnego po Mszy św., która rozpocznie sie o godzinie 10.30. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W niedzielę, 3 czerwca br., nasza parafia poprowadzi procesję Bożego Ciała. O godzinie 10.00 rozpocznie się Msza św., natomiast jak corocznie po Mszy św. o godzinie 10.45 wyruszy procesja ulicami miasta. Prosimy parafian o przystrojenie okien swoich mieszkań oraz o liczny udział. Małe dzieci oraz pierwszokomunijne zachęcamy do sypania kwiatów. Rodziców prosimy o dopilnowanie porządku, natomiast wspólnoty parafialne zapraszamy do pomocy przy zorganizowaniu procesji. Do harcerzy zwracamy się , aby zainteresowali się ludźmi starszymi i schorowanymi. Chętnych mężczyzn zapraszamy do niesienia chorągwi, baldachimu oraz głośników. Zgłoszenia przyjmujemy w dniu dzisiejszym oraz w czwartek. Msza św. po procesji odprawiona zostanie o godzinie 13.00, natomiast w tym dniu nie będzie Mszy św. o godzinie 11.30.

4. Od czwartku, 31 maja br. po Mszy św. o godzinie 18.00 rozpoczną się procesje. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież oraz całe rodziny.

5. W środę, 30 maja br. po Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwie majowym nasza parafialna grupa Odnowy w Duchu Świętym organizuje wieczór uwielbienia. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek udamy się do chorych od godziny 9.00, natomiast spowiedź dzieci i młodzieży rozpocznie się od godziny 16.00. - w sobotę po Mszy św. o godzinie 7.00 rano nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówiona zostanie cząstka różańca wynagradzającą za grzechy świata.

7. Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i pomyślności w życiu codziennym oraz wiele Bożego błogosławieństwa. Zapewniamy o modlitwie.

Go to top