NCze03

Ogłoszenia Parafialne na IX Niedziele Zwykłą 03.06.2018 rok.

1. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w dzisiejszej procesji ulicami miasta. W dni powszednie do czwartku 7 czerwca br. włącznie, odbywać się będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, młodzież oraz szczególnie dzieci do sypania kwiatów, aby poprzez swój udział oddać Chrystusowi cześć w Eucharystii.

2. W poniedziałek, 4 czerwca br. spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej po Mszy św. wieczornej oraz procesji.

3. We wtorek, 5 czerwca br. spotykają się Czciciele Świętego Michała Archanioła: o godzinie 17.20 Godzinki, następnie Msza św. o godz. 18.00, procesja i spotkanie formacyjne.

4. W czwartek, 7 czerwca br. z racji pierwszego czwartku miesiąca o godzinie 15.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała nastąpi poświęcenie wianków oraz błogosławieństwo małych dzieci.

5. W piątek, 8 czerwca br. uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w tym dniu sprawowane będą o godzinie: 7.00; 9.00; 18.00 i 20.00. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będzie można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę, 9 czerwca br. wspomnienie Niepokalanego Serca N M P. Zapraszamy na Mszę św. w intencji wypełnienia się Woli Bożej dla Polski. Po Mszy św. o godzinie 18.00 odmówiona zostanie litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i cząstka różańca za Ojczyznę. Gorąco zachęcamy do licznego udziału.

7. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbędą się: - we wtorek 5 czerwca , klasy 6 i 7; grupa I o godzinie 16.00; grupa II o godzinie 17.00. - w środę 6 czerwca , klasa II gimnazjalna grupa I godzina 16.00; grupa II o godzinie 17.00.

8. Parafia 00. Franciszkanów w Krośnie serdecznie zaprasza na 11 Jarmark Franciszkański , który odbędzie się w dniu 10 czerwca br. o godz. 13.30 przy ulicy Franciszkańskiej. Wystąpi m.in. Schola Kapucyńska, Dawid Wojtoń, Światło Uwielbienia oraz inni. Dochód z Jarmarku przeznaczony będzie na leczenie rocznego Olusia. Szczegóły na plakacie.

9. Oratorium Twój dom zaprasza na Michayland – Fantastyczna Kraina Zabawy, które odbędzie się 9 czerwca o godzinie 10 na placu przed oratorium.

10. Wszystkim Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i pomyślności oraz obfitości łask Bożych.

11. W tym tygodniu do wieczności odszedł Marian Metalowski. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu –„Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie”

Go to top