NLip22

Ogłoszenia Parafialne XVI Niedziela Zwykła 22.07.2018 rok

1. W tym tygodniu w Liturgii Koscioła wspominamy:
w poniedziałek - święto św. Brygidy Szwedzkiej - patronki Europy; w tym dniu szczególnie modlimy się o to, aby Europa nie utraciła swoich wartości chrześcijańskich,
w środę - święto św. Jakuba Apostoła,
w czwartek - wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

2. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary złożone do puszek przeznaczone zostaną na zakup środków transportu dla misjonarzy i katechetów pracujących na misjach.

3. W dniach 9-12 sierpnia br. wyrusza 16 Piesza Pielgrzymka organizowana przez Ojców Franciszkanów z Krosna do Kalwarii Pacławskiej. W tym roku będzie ona przebiegała pod hasłem „Idź z Maryją - Znajdź Jezusa”. Zachęcamy młodzież oraz parafian do wzięcia udziału. Bliższe informacje znajdują się na afiszu w Gablocie.

4. Prezydent Miasta Krosna zaprasza mieszkańców zainteresowanych wymianą kotła opalanego paliwem stałym ( węgiel, drewno ) na ekologiczny piec gazowy do wzięcia udziału w spotkaniach, które odbędą się w dniach:
* 25 lipiec 2018 rok ( środa ) godzina 18.00 - Dzielnicowy Dom Ludowy w Suchodole, ul. Grunwaldzka 12,
* 26 lipiec 2018 roku (czwartek) godzina 18.00 - Dzielnicowy Dom Ludowy w Polance, ul. Decowskiego 46,
Informacje o projekcie i spotkaniach dostępne są na stronie internetowej Miasta Krosna.

5. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności i opieki świętych patronów - z naszej strony zapewniamy o modlitwie. Jednocześnie w naszej Wspólnocie Parafialnej witamy przyjezdnych Gości i cieszymy się, że możemy wspólnie przeżywać czas radości wakacyjnej.

6. Serdecznie dziś żegnamy Ks. Stanisława Matyaszka, który sprawował w naszej parafii posługę kapłańską przez 7 lat. Obecnie udaje się do pracy w Domu Zakonnym w Stalowej Woli. Dziękujemy i życzymy wiele Bożego błogosławieństwa na dalszą pracę i zapewniamy o naszej modlitwie.

Go to top