NLip29

Ogłoszenia Parafialne XVII Niedziela Zwykła 29.07.2018 rok

1. W środę rozpoczyna się miesiąc sierpień – obchodzony jako miesiąc trzeźwości. Starajmy się swoim przykładem dać świadectwo trzeźwości. "Polska albo będzie trzeźwa, albo jej wcale nie będzie" Jednocześnie zachęcamy parafian do wzięcia udziału w 14 Ogólnopolskiej Modlitwie o Trzeźwość Narodu z udziałem TELEWIZJI TRWAM, która odbędzie się w Miejscu Piastowym w dniu 30 Lipca 2018. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotach.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspomnienie:
Wtorek –św. Ignacego Loyoli, prezbitera
Środa – św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
Sobotę– św. Jana Vianneya-patrona kapłanów

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca: * w pierwszy czwartek modlimy się o liczne powołania kapłańskie i zakonne; modlitwy poprowadzi od godziny 17.00 Akcja Katolicka. * w pierwszy piątek miesiąca do chorych udamy się od godziny 9.00, natomiast spowiedź dzieci, młodzieży oraz pozostałych parafian odbędzie się od godziny 16.00. Po Mszy św. o godzinie 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu ; Akt oddania oraz adoracja będzie do godziny 19.30.
* w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. porannej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu i odmówiona zostanie cząstka różańca wynagradzająca za nienarodzone dzieci i za naszą Ojczyznę .

4. W czwartek 2 sierpnia z racji przypadającego święta Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli w kościele parafialnym można zyskać odpust zupełny.

5. W dniu 19 sierpnia br. odbędzie się Piąta Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Dla chętnych parafian pragniemy zorganizować jednodniową pielgrzymkę. Zapisy będziemy zbierać już od dzisiejszej niedzieli. Bliższe informacje znajdują się w gablotach, natomiast szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę tj. 5 sierpnia br.

6. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i pomyślności w codziennym życiu oraz obfitości darów Bożych. Zapewniamy o modlitwie. Mile witamy również przybyłych gości.

7. Do wieczności w tym tygodniu odszedł Adam Górski; polećmy Go Miłosierdziu Bożemu: "Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie.

Go to top