NSie05

Ogłoszenia Parafialne XVIII Niedziela Zwykła 05.08. 2018 rok.

1. Trwamy w miesiącu sierpniu, który w Kościele katolickim obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości. Episkopat Polski zachęca do podjęcia 100 dniowej abstynencji z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wciąż wzrasta spożycie alkoholu, który jest przyczyną cierpień i rozpadu wielu rodzin. Dlatego podejmijmy abstynencję od alkoholu. Nie kupujmy, nie częstujemy nikogo alkoholem, nie zmuszajmy do picia innych. Abstynencja niech będzie naszym darem dla Jezusa, darem dla tych, którzy nie mogą wyjść z nałogu!!! Niech będzie to konkretny wyraz solidarności z osobami i rodzinami, które przeżywają dramat alkoholizmu.

2. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: * w poniedziałek Święto Przemienienia Pańskiego. * W czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża - dziewicy i męczennicy, patronki Europy. * w piątek święto św. Wawrzyńca.

3. W sobotę o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji wypełnienia Woli Bożej dla Polski. Po Mszy św. odmówiony zostanie różaniec za Ojczyznę. Serdecznie zapraszamy wiernych do licznego udziału.

4. W dniu 19 sierpnia br. odbędzie się Piąta Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Zgłoszenia chętnych przyjmujemy w zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie tj. 12 sierpnia br.

5. Z racji poświęcenia pojazdów mechanicznych na cel pomocy dla misji i zakup samochodów dla misjonarzy zebrano 1830 złotych. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne " Bóg zapłać".

6. Fundacja Geers Dobry Słuch serdecznie zaprasza na bezpłatne badania słuchu, które zostaną przeprowadzone w dniach 6-17 sierpnia br. w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Słuchu. Badanie będzie można wykonać w salonie GEERS Dobry Słuch, ul. Legionów 17, Krosno. Obowiązuje wczesniejsza rejestracja pod nr telefonu 13 422 20 07, infolinia 800 889 400.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz gościom 1odwiedzającym naszą świątynię życzymy wiele łask Bożych, opieki swoich Patronów i życzliwości najbliższych. Zapewniamy o modlitwie.

8. W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie śp. Barbarę Tchoń. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu; "Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie.

Go to top