SoWrz22

Ogłoszenia Parafialne XXV Niedziela Zwykła 23.09.2018 roku.

1. Trwamy w nowennie przed Uroczystością Świętego Michała Archanioła. W dalszym ciągu zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwie, a w szczególności dzieci i młodzież. Uroczystość wypada w najbliższą sobotę tj. 29.09. 2018 roku. W tym dniu porządek Mszy św. będzie następujący: o godz. 7.00; 9.00 i 18.00. Główna Msza św. będzie sprawowana o godzinie 18.00. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w sprawowanej Eucharystii dając przez to świadectwo żywej wiary.

2. We wtorek, 25 września 2018 roku nasza Wspólnota Parafialna zaproszona jest do całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich oraz zakonnych. Pan Jezus zachęca: "Proście Pana Żniwa, aby wysłał robotników na żniwo swoje". Ta zachęta winna nas mobilizować do modlitwy. Każdej grupie będzie na początku przewodniczył kapłan, aby również zachęcić do licznego udziału.

3. Wyjazd na pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Kalwarii Pacławskiej odbędzie się w dniu 29 września 2018 roku o godzinie 7.00 z przed kościoła. Powrót zaplanowany jest po skończonym nabożeństwie. Opłata za przejazd wynosi 20 złotych. Wpłaty będzie można dokonać w autokarze.
Program pielgrzymki przedstawia się następująco: o godzinie 10.00 zawiązanie wspólnoty przy wyznaczonej kapliczce, następnie wygłoszenie katechezy, a o godzinie 12.00 Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala, Metropolity Przemyskiego.

4. W dniu dzisiejszym prowadzona jest zbiórka do puszek na cel figury Anioła Polski. Ks. Tadeusz Musz, były proboszcz naszej parafii składa serdeczne podziękowania za złożone ofiary .

5. Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata, to coroczne wydarzenie przypadające w dniu 28 września na całym świecie. W tym dniu spotykamy się o godzinie 15.00 na krośnienskim Rynku z innymi mieszkańcami, aby wziąć udział we wspólnej modlitwie. Uczestnicy tej akcji modlić się będą o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata, a także prześladowanych chrześcijan. Modlitwa potrwa około 15 minut. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału.

6. Na ekrany kin wchodzi film „Mam przyjaciół w Niebie”. Jest to opowieść o przemianie człowieka, która możliwa jest dzięki przyjaźni, współczuciu, miłości a także stracie. Premiera filmu w kinach Helios. Zachęcamy do zainteresowania i skorzystania z tej propozycji kinowej.

7. Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie oraz Fundacja Krośnieńska im. Ignacego Paderewskiego zapraszają na koncert "Pasja Janowa" według wielkiego kompozytora Jana Sebastiana Bacha. Spotkanie odbędzie się 28 września o godzinie 18.00 w sali widowiskowej RCKP ul. Kolejowa 1. Wstęp na koncert wolny. Bliższe informacje na afiszu.

8. Klub inteligencji Katolickiej zaprasza na spotkanie na temat "Ślady reformacji w Polsce ". To wydarzenie odbędzie się 24 września o godz. 18.45 w Bazylice Trójcy Przenajświętszej w Krośnie przy ul. Portiusa 5.

9. Na stoliku z prasą znajdują się zaproszenia do modlitwy małżeństw w Jarosławskiej Kolegiacie, która będzie miała miejsce w dniu 13 października 2018 roku.

10. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i pomyślności oraz wielu Bożych darów. Ze swej strony zapewniamy o modlitwie.

Go to top