SoPaź20

Ogłoszenia Parafialne XIXX Niedziela Zwykła 21.10.2018 rok.

1.Dziś rozpoczyna się tydzień misyjny, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem „Pełni Ducha i Posłani”. Modlitwą i ofiarami pamiętajmy o misjonarzach, którzy głoszą orędzie Dobrej Nowiny w różnych częściach świata.

2. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przypadają następujące wspomnienia:
-w poniedziałek Świętego Jana Pawła II, papieża. Kierujmy nasze prośby do Boga przez Jego wstawiennictwo, a szczególnie prośmy o Boże dary dla naszych rodzin.
-w środę wspomnienie bł. Jana Balickiego. Przez jego wstawiennictwo prośmy Boga o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
-w sobotę święto św. Szymona i Judy Tadeusza - Apostołów. Pamiętajmy o modlitwie w intencji poprzedniego proboszcza naszej parafii- ks. Tadeusza Musza.

3. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrano kwotę w wysokości 2 570,00 zł i przekazano do Kurii Biskupiej.

4. W tym roku nasza parafia będzie prowadzić ceremonię Mszy św. z racji przypadającego święta Wszystkich Świętych. Uroczysta Msza św. odbędzie się w dniu 1 listopada br. na cmentarzu komunalnym w Krośnie o godzinie 14.00, a następnie procesja z modlitwą za zmarłych. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału.

5. Przypominamy i zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym dzieci, młodzież i pozostałych parafian. Jedna z obietnic Matki Najświętszej mówi „Ci, którzy zawierzą mi się przez różaniec nie zginą ." Dlatego pamiętajmy o różańcu jako skutecznej modlitwie .   

6. Ze stolików z prasą można pobrać karteczki na wypominki, które po czytelnym wypełnieniu można złożyć do skarbonki w zakrystii. Za zmarłych wymienionych w wypominkach będziemy się modlić przez cały listopad.

7. Przypominamy również o nabywaniu prasy katolickiej, która pomaga nam lepiej poznawać tajemnice związane z życiem, wiarą i dzieleniem się Słowem Bożym. W zakrystii do nabycia są również kalendarze na przyszły rok, w tym także dla dzieci.

8. W poniedziałek, tj. 22 października w parafii p.w. Św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie odbędzie się odpust z racji przypadającego święta Św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza św. odpustowa sprawowana będzie o godzinie 18.00.

9. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wiele Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Z naszej strony zapewniamy o modlitwie.

10. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: Stanisław Kawula i Janina Kasprzyk; polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. "Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie".

Go to top