PnLis26

Ogłoszenia Parafialne- Uroczystość Chrystusa Króla XXXIV Niedziela Zwykła 25.11.2018 rok

1. W tym tygodniu przypada liturgiczne wspomnienie Świętych
– w piątek św. Andrzeja Apostoła.

2. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą rozpoczynającą okres Adwentu.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 modlić się będziemy wynagradzając Sercu Bożemu przez Niepokalane Serce Jezusa za grzechy nasze i całego świata.

4. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia nas i naszego kraju Chrystusowi Królowi Świata.

5. W przyszłą niedzielę, 2 grudnia br. uczniowie Katolickiej Szkoły Księży Michalitów w Krośnie, będą kwestować po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30, wręczając pierniki za złożone ofiary do puszek. Zebrane datki zasilą fundusz krośnienskiego Hospicjum.

6. Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 w Krośnie zapraszają dzieci i rodziców grup 5-cio i 6-cio letnich w dniu 28 listopada br. do budynku Szkoły w godzinach od 16.00 do 18.00. W programie m.in. gry i zabawy, zwiedzanie szkoły, gry na instrumentach. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

7. W ramach budżetu obywatelskiego na rok 2019 mieszkańcy miasta Krosna mogą zaproponować działania, które mogą być zrealizowane w ramach puli środków pochodzących z budżetu miasta. Obecnie blisko 50 projektów zarówno społecznych jak i infrastrukturalnych poddawanych jest głosowaniu przez mieszkańców Krosna. Zachęcamy mieszkańców do decydowania o przedsięwzięciach realizowanych w naszym mieście poprzez głosowanie, w terminie do dnia 4 grudnia br. za pośrednictwem strony internetowej miasta Krosna lub osobiście w budynkach Urzędu Miasta przy ulicy Lwowskiej 28a lub Staszica 2.

8. W czwartek, 29 listopada br. po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

9. Od przyszłej soboty, tj. 1 grudnia rozpoczniemy na stałe sprawowanie Mszy św. wieczornej jako Mszy św. niedzielnej. W takim układzie będzie homilia, formularz Mszy św. oraz ofiara składana na tacę. W tej Eucharystii może wziąć udział chrześcijanin, który ma trudności w uczestnictwie we Mszy św. niedzielnej.

10. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i pomyślności w życiu codziennym. Ze swojej strony zapewniamy o modlitwie.

Go to top