SoGru01

Ogłoszenia Parafialne Pierwsza Niedziela Adwentu 02.12.2018 rok.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy ADWENT – czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Jest to także rozpoczęcie nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego, który obchodzić będziemy pod hasłem " W MOCY BOŻEGO DUCHA" . Kościół zachęca nas w nowym roku do tego, abyśmy lepiej Go poznali jako wspólnotę prowadzoną przez Ducha św.

2. We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedziel i przypadających uroczystości sprawowane będą adwentowe Msze św. Maryjne zwane roratami; w poniedziałek, środę i sobotę odbędą się o godzinie 7.00, natomiast we wtorek, czwartek i piątek o godzinie 18.00. Zapraszamy dzieci i młodzież przygotowującą się do sakramentów, ich rodziców oraz pozostałych parafian. Prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą lampiony.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
-W pierwszy czwartek, adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00., natomiast o godziny 17.00 modlitwa różańcowa w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich oraz zakonnych, którą poprowadzi Akcja Katolicka.
-W pierwszy piątek udamy się do chorych od godziny 9.00, natomiast spowiedź dla dzieci, młodzieży i pozostałych parafian rozpocznie się o godzinie 16.00.

4. W sobotę, 8 grudnia br. przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu, Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Godzinki ku Czci Niepokalanego Serca Maryi będą odśpiewane o godzinie 10.30, natomiast od godz. 12.00 do godz. 13.00 zapraszamy na modlitewną „Godzinę Łaski dla Świata”.

5. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu, które poprowadzi wspólnota Akcji Katolickiej, odbędą się w Kościele:
- we wtorek, 4 grudnia br. - klasy VI; obie grupy spotykają się o godz. 16.00,
- w środę, 5 grudnia br. -klasy VII i VIII; obie grupy spotykają się o godz. 16.00,
-w czwartek, 6 grudnia br.-klasy III gimnazjum; obie grupy spotykają się o godz. 16.00. Obecność wszystkich grup obowiązkowa.

6. W poniedziałek, 3 grudnia br. spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej po Mszy św. wieczornej i nowennie.

7. We wtorek, 4 grudnia br. spotkanie formacyjne Czcicieli Św. Michała Archanioła po Mszy św. wieczornej i nowennie.

8. W czwartek, 6 grudnia br. po Mszy św. o godzinie 18.00 w naszej Parafii odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem. Na to wydarzenie serdecznie zapraszamy: scholkę, ministrantów i harcerzy. Gdyby ktoś zechciał, aby jego dziecko również uczestniczyło w tym spotkaniu, prosimy o kontakt z ks. Grzegorzem jeszcze w dniu dzisiejszym.

9. W niedzielę, 9 grudnia br. rozpoczniemy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo Eucharystyczne, które poprowadzi Ks. Kustosz Sanktuarium Św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym - ks. dr Jan Seremak. W tym dniu Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 14.00 do godz. 18.00., natomiast w poniedziałek i wtorek od godziny 9.00 do godz.18.00.

10. W zakrystii do nabycia są poświęcone opłatki wigilijne, świece „Wigilijnej Pomocy Dzieciom” oraz kalendarze. Za opłatki przyjmowana jest dobrowolna ofiara, natomiast świece zakupić można w cenie 5 złotych.

11. W sobotę, 8 grudnia br. spotykamy się na modlitwie po Mszy św. o godzinie 18.00 w intencji Wypełnienia się Woli Bożej wobec naszej Ojczyzny podczas, której odmówiona zostanie cząstka różańca.

12. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie. Z tej racji po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.

13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych, opieki swoich Patronów i życzliwości najbliższych. Ze swojej strony zapewniamy o modlitwie.

14. Do wieczności odeszła + Janina Ciepiela - polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu: "Dobry Jezu, a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie".

Go to top