Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne (70)

1. W poniedziałek, 11 lutego przypada wspomnienie NMP z LOURDES. W tym dniu obchodzony jest również Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez Jana Pawła II w 1992 roku. Msza św. w intencji chorych odprawiona będzie o godzinie 10.00. Prosimy o przywiezienie bądź przyprowadzenie chorych do naszej świątyni. Po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem wraz z modlitwą o uzdrowienie, a także udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych.

2. W minioną sobotę, w Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej zebrano kwotę 1 970 zł na klasztory klauzurowe. Ofiary przekazane zostały Siostrom Benedyktynkom oraz Siostrom Karmelitankom w Przemyślu, które serdecznie dziękują i jednocześnie zapewniają o modlitwie w intencji naszej parafii.

3. W czwartek, 14 lutego br. przypada święto Świętego Cyryla i Metodego - Patronów Europy. W tym dniu szczególnie będziemy modlić się za narody Europy, aby wypraszały wierność: krzyżowi, Chrystusowi i Ewangelii.

4 . Za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na cel ogrzewania kościoła składamy serdeczne Bóg Zapłać!.

5. W dniu 25 stycznia br. zakończyła się tegoroczna wizyta duszpasterska. Kapłani zostali przyjęci przez blisko 1510 rodzin, co stanowi 79,6 % mieszkańców naszej parafii. Przyjęcia odmówiło 94 rodziny, czyli 4,6 % mieszkańców , a ponad 16% mieszkań było zamkniętych. Niektóre z nich, z powodu rzeczywistej nieobecności domowników, a inne z uwagi na brak chęci przyjęcia kapłana. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które poważnie potraktowały wizytę duszpasterską i życzliwie przyjęły kapłanów oraz ministrantów. Pragniemy również serdecznie podziękować za ofiary złożone na cele naszej świątyni z racji wizyty kolędowej.

6. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, opieki świętych patronów oraz dużo Bożego błogosławieństwa w codziennej pracy. Ze swojej strony zapewniamy o modlitwie.

7. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli : Mieczysława Peszko i Łukasz Tkacz polećmy ich Miłosierdziu Bożemu "Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie ".

1. Dziś przypada liturgiczne wspomnienie św. Błażeja, biskupa Sebasty, któremu tradycja przypisuje orędownictwo w chorobach gardła.

2. We wtorek, 4 lutego przypada wspomnienie św. Agaty. W tym dniu będziemy błogosławić chleb, wodę i sól.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Akcja Katolicka w czasie adoracji o godz. 17.00 odmówi różaniec w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.

4. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania :

- we wtorek 5 lutego, klasa 6; grupa I godzina 16.00; grupa II godz. 17.00;

- w środę 6 lutego, klasa 7 i 8, grupa I godzina 16.00; grupa II godz. 17.00;

- w czwartek 7 lutego, klasa III gimnazjalna ; grupa I godzina 16.00; grupa II godzina 17.00;

Obecność na spotkaniach obowiązkowa.

5. Prezydent Miasta Krosna zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne na temat niskiej emisji, jej przyczynach, szkodliwości, sposobach ograniczania lub eliminacji. Ponadto, zostaną przedstawione możliwości zastosowania nowoczesnych urządzeń - pół automatycznych kotłów na biomasę - dotowanych w wysokości 60 % kosztów. Spotkanie odbędzie się 5 lutego br. o godzinie 18.00 w Domu Ludowym w Krościenku Niżnym. Na stronie internetowej Miasta są zamieszczone szczegółowe informacje na ten temat.

6. W przyszłą niedzielę tj. 10 lutego ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby ogrzewania kościoła. Prosimy o ofiarność.

7. W poniedziałek spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. o godz. 18.00.

8. We wtorek spotkanie Czcicieli Św. Michała Archanioła. O godzinie 17.20 Godzinki do św. Michała Archanioła, natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie formacyjne.

9. Dyrekcja i nauczyciele szkoły podstawowej Nr 4 w Krośnie zapraszają rodziców i dzieci 5 i 6 letnich na dzień otwarty, który odbędzie się 6 lutego /środa/ w budynku szkoły przy ul. Powstańców Śląskich 37.

10. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności i wiele Bożego błogosławieństwa na trudy codziennego życia. Ze swojej strony zapewniamy o pamięci modlitewnej.

11. Do wieczności w minionym tygodniu odszedł Czesław Kafel; polećmy Go Miłosierdziu Bożemu; "Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie'.

1. Pragniemy serdecznie podziękować za miłe przyjęcie kapłanów i ministrantów z racji wizyty kolędowej. Podsumowanie wizyty duszpasterskiej podane będzie do wiadomości w terminie późniejszym.

2. W środę, 30 stycznia przypada Uroczystość błogosławionego Bronisława Markiewicza. Msze św. w tym dniu będą odprawiane w następujących godzinach: 7.00, 9.00 i 18.00. Podczas Mszy św. będziemy prosić Boga o dar kanonizacji oraz o dar licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych w naszym Zgromadzeniu. Na stolikach z prasą znajdują się obrazki bł. Bronisława Markiewicza, które można zabrać, aby modlić się przez Jego wstawiennictwo w różnych trudnych sprawach. Będzie również można ucałować relikwie błogosławionego.

3. W sobotę, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu nastąpi poświęcenie gromnic. Msze św. odprawione będą o godzinie 7.00, 9.00 , 18.00 i 20.00. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Osoby Konsekrowane z całej Archidiecezji zgromadzą się na modlitwie o godzinie 10.15 w kościele O.0. Kapucynów w Krośnie, gdzie będą dziękować Bogu za powołanie. Ofiary złożone na tacę w tym dniu zbierane będą na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych.

4. W sobotę, 2 lutego br. po Mszy św. o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu pana Krzysztofa Zajdla wraz z uczniami ze „Studia wokalno-instrumentalnego Krzysztof Zajdel”.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. - W pierwszy piątek udamy się do chorych o godz. 9.00, natomiast spowiedź dla dzieci, młodzieży i pozostałych parafian rozpocznie się od godz. 16.00.
- w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz.7.00 nastąpi Wystawienie Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą o ratowanie dzieci nienarodzonych poprzez odmówienie cząstki różańca.

6. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i pomyślności oraz opieki Świętych patronów w codziennym życiu. Że swojej strony zapewniamy o swojej modlitewnej pamięci.

7. Do wieczności w tym tygodniu Bóg powołał śp. Longina Gembalę i Wojciecha Taropolskie .  
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu „Dobry Jezu A nasz Panie......”

1. W poniedziałek, 21 stycznia rozpoczynamy nowennę o szybką kanonizację błogosławionego Bronisława Markiewicza. Nowenna będzie odprawiana codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00. Do licznego udziału w nabożeństwie zapraszamy całą Wspólnotę Parafialną.

2. W piątek, 25 stycznia przypada Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność chrześcijan.

3. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie kapłanów i ministrantów z racji wizyty kolędowej oraz za ofiary złożone na cel kościoła. Harmonogram wizyty duszpasterskiej na ten tydzień przedstawia się następująco :

- poniedziałek 21 stycznia: ul. Powstańców Śląskich 14; ul. Powstańców Śląskich - domki jednorodzinne 8 do 79; ul. Wieniawskiego - domki jednorodzinne nieparzyste 5 do 73;

- wtorek 22 stycznia: ul. Wieniawskiego - domki jednorodzinne - parzyste 4a do 52; ul. Sikorskiego - domki jednorodzinne 1 do 33; ul. Sikorskiego domki jednorodzinne 34 do 86;

- środa 23 stycznia ul. Sikorskiego 16 A nr 1 do 30; ul. Sikorskiego 16 A nr 31 do 66;

- czwartek 24 stycznia ul. Hallera 8 nr 1 do 35; i nr 36 do 55; i ul. Hallera 10 cały;

- piątek 25 stycznia ul. Hallera 12 nr 1 do 30; i nr 31 do 55; i ul Sikorskiego 11 A i 11 B oraz wizyty uzupełniające.

Rodziny lub osoby, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, mogą zgłaszać chęć wizyty duszpasterskiej w zakrystii do środy włącznie.

4. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i pomyślności oraz wiele Bożego błogosławieństwa na trudy codziennego życia. Ze swojej strony zapewniamy o pamięci modlitewnej.

1. Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Wraz z dzisiejszą niedzielą kończymy w liturgii Kościoła okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy w czasie nabożeństw i w naszych domach, śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.

2. W dniach od 18-25 stycznia będziemy przeżywać Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do modlitwy o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa.

3. W sobotę, 19 stycznia przypada Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, przez którego wstawiennictwo modlimy się o Boże błogosławieństwo dla naszej Archidiecezji.

4. W niedzielę 20 stycznia br. po Mszy św. o godzinie 11.30 odbędzie się przedstawienie Jasełkowe w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Krośnie. Po Mszy św. przed kościołem będą zbierane ofiary na zakup nowych strojów do przedstawienia. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Również, 20 stycznia zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę św. o godzinie 15.00, a po niej na spotkanie organizacyjne.

6. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie kapłanów i ministrantów z racji kolędy. Plan wizyty duszpasterskiej na ten tydzień przedstawia się następująco:

- poniedziałek 14 stycznia ul. Bohaterów Westerplatte blok 30 nr 1 do 25; i nr 26 do 45; blok 32 nr 1 do 25; i nr 26 do 45;

- wtorek 15 stycznia ul Mickiewicza blok 17 nr 1 do 25; i nr 26 do 45; - blok 19 nr 1 do 25 i nr 26 do 45;

- środa 16 stycznia ul. Mickiewicza blok 29 cały ; i Wieniawskiego blok 1 nr 1 do 20; i nr 21 do 40;

- czwartek 17 stycznia Wieniawskiego blok 3 cały; blok 5 cały; i ul. Armii Krajowej blok 2 nr 1 do 30; i ul. Armii Krajowej 4 nr 1 do 20; -

  piątek 18 stycznia ul. Armii Krajowej blok 4 nr 21 do 40; ul. Armii Krajowej blok 6 cały; blok 8 cały; blok 10 nr 1 do 20;

- sobota 19 stycznia ul. Armii Krajowej blok 10 nr 21 do 40; blok 12 cały; . ul. Powstańców Śląskich blok 10 cały; i blok 12 cały.

Przypominamy, aby na kolędę przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyżyk, świeczki, Pismo Święte, wodę święconą, kropidło i ewentualnie zeszyty do religii. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godziny 16.00, natomiast w sobotę od godziny 15. 

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i pomyślności na trudy codziennego życia. Z naszej strony zapewniamy o modlitwie.

1.Dziś przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), jedno z najważniejszych świąt w roku. Prosimy wiernych do zachowania świątecznego charakteru tego dnia w swoich domach. Na każdej Mszy św. odbywać się będzie poświęcenie kredy i kadzidła. Kredą, znajdującą się w koszyku przed ołtarzem, którą możemy nabyć za dobrowolną ofiarę, znaczymy drzwi naszych mieszkań.

2. W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego, które jednocześnie kończy okres Narodzenia Pańskiego.

3. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjmowanie kapłanów i ministrantów z racji wizyty duszpasterskiej oraz za ofiary złożone na cel kościoła. Plan wizyty kolędowej na ten tydzień przedstawia się następująco: -

poniedziałek; 7 stycznia ul. Bohaterów Westerplatte: blok 14 cały; blok 16 nr 1 do 30; nr 31 do 60; blok 18 cały. -

wtorek: 8 stycznia ul Bohaterów Westerplatte: blok 18 A cały; blok 17 nr 1 do 25; nr 26 do 55; nr 56 do 90; -

środa: 9 stycznia ul. Bohaterów Westerplatte: blok 21 cały; blok 23 nr 1 do 25; nr 26 do 50; -

czwartek: 10 stycznia ul. Bohaterów Westerplatte blok 23 nr 51 do 75; blok 20 C cały; 25 cały; blok 26 nr 1 do 25;

piątek: 11 stycznia ul. Bohaterów Westerplatte blok 26 nr 26 do 50; nr 51 do 75; blok 27 nr 1 do 32; i nr 33 do 53;

sobota: 12 stycznia blok 28 nr 1 do 25; nr 26 do 50; nr 51 do 75; i nr 76 - 100;

Przypominamy, aby na kolędę przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyżyk, świeczki, Pismo Święte, wodę święconą, kropidło i ewentualnie zeszyty do religii. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku d o piątku od godziny 16.00, natomiast w sobotę od godziny 15.00.

4. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności i wiele Bożego błogosławieństwa na trudy codziennego życia. Z swojej strony zapewniamy o modlitwie.


1. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 16.00 rozpoczniemy nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne połączone z ofiarą Mszy św. O godz. 23.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, natomiast Msza św. witająca Nowy Rok rozpocznie się o 24 . Serdecznie zachęcamy do licznego udziału.

2. We wtorek, 1 stycznia 2019 przypada Uroczystość św. Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu również obchodzić będziemy
Światowy Dzień Pokoju. Za publiczne odśpiewanie lub odmówienie hymnu "O stworzycielu Duchu Przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze św. w Nowy Rok sprawowane będą według porządku niedzielnego.

3. W przyszłą niedzielę, tj. 6 stycznia 2019 r. przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). W tym dniu będziemy błogosławić kredę i kadzidło. Przed ołtarzem zostaną wystawione kreda, kadzidło oraz kalendarze wydane przez naszą Scholkę parafialną, które będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: - w pierwszy czwartek modlimy się o liczne powołania kapłańskie i zakonne, które poprowadzi Akcja Katolicka od godziny 17.00. - w pierwszy piątek udamy się do chorych od godziny 9.00, natomiast spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpoczniemy od godziny 16.00 - w pierwszą sobotę po Mszy św. o godzinie 7.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa różańcowa w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

5. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie kapłanów i ministrantów oraz za złożone ofiary na cel kościoła z racji wizyty duszpasterskiej. W nowym tygodniu kolędę rozpoczniemy od środy, tj. 2 stycznia br. według następującego porządku:

Środa, 2 stycznia ul. Gałczyńskiego - nr /nieparzyste/ 3 do 45; ul. Gałczyńskiego - nr / parzyste / 2 do 46; ul. Gałczyńskiego - nr / parzyste / 48 do 92;

Czwartek, 3 stycznia ul. Chopina nr - /nieparzyste/ nr 4 do 61; nr 63 do 95a; nr 101 do 135; i ul. Chopina /parzyste/ nr 6 do 64;

Piątek, 4 stycznia ul. Chopina nr - /parzyste/ 66 do 100; nr 104 do 128; nr 130 do 162; oraz ul. Łąkowa cała.

Sobota, 5 stycznia ul. Wiklinowa cała; ul. Różana cała; ul. Lwowska nr 25 do 47; oraz ul. Bohaterów Westerplatte nr od 1 do 20 B;

6. Przypominamy, aby podczas wizyty duszpasterskiej przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyżyk, świeczki, Pismo Święte, wodę święconą, kropidło i ewentualnie zeszyty do religii. Wodę święconą można pobrać w kościele z naczynia przy stoliku. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godzinie 16.00, natomiast w sobotę o godzinie 15.00.

7. Informujemy, że z powodu wizyty kolędowej kancelaria parafialna będzie otwarta w dni powszednie od godziny 8.30 do godziny 9.30. Za utrudnienia przepraszamy.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności oraz wielu darów Bożych. Z naszej strony zapewniamy o pamięci modlitewnej.

 

1. Dziś w środę 26 grudnia - Święto św. Szczepana pierwszego męczennika, porządek Mszy św. jak w niedzielę.

2. W czwartek 27 grudnia święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, na mszach świętych błogosławimy wino.

3. W piątek 28 grudnia Święto św. Młodzianków, męczenników - modlimy się za dzieci. Po Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy błogosławić małe dzieci.

4. W niedzielę 30 grudnia Święto św. Rodziny; Jezusa, Maryi i Józefa. Będziemy się modlić za rodziny naszej parafii.

5. Kolędę rozpoczniemy 28 grudnia 2018 roku : - piątek ul. Żeromskiego nr 2 do 48; nr 50 do 86; i nr 90 do 118; i ul. Żeromskiego nr 1 do 31;
- sobota ul. Żeromskiego nr 33 do 77; nr 79 do 129;
ul. Ślączka; Asnyka; i Lunaria;.

6. Przypominamy, aby na kolędę przygotować: stół nakryty białym obrusem , krzyżyk i świeczki, Pismo Święte, wodę święconą , kropidło i zeszyty do religii. Wodę święconą można pobrać w kościele z naczynia przy stoliku. Kolędę rozpoczynamy w dni tygodnia o godzinie 16.00, a w sobotę o godzinie 15.00.

1. Trwamy w Nowennie przed Uroczystością Bożego Narodzenia. W poniedziałek Msza św. tylko o godzinie 7.00, po której nastąpi zakończenie nowenny.

2. W poniedziałek, 24 grudnia w Wigilię Bożego Narodzenia spowiedź od godziny 8.00 do godziny 13.00.
Zachęcamy do zachowania wigilijnych zwyczajów (modlitwa przed wieczerzą, śpiew kolęd). Ponadto, pamiętajmy, aby zachować postny charakter wieczerzy wigilijnej i uszanować w ten sposób ten piękny zwyczaj.
Przeżywając Wigilię Bożego Narodzenia starajmy się dzielić miłością z innymi, która została nam ofiarowana przez Nowonarodzone Dziecię.

3. W Wigilię Bożego Narodzenia o godzinie 23.00 rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast o północy Msza św. "Pasterka", której przewodniczył będzie Ojciec Generał, ks. Dariusz Wilk i który wygłosi Słowo Boże.

4. Dziękujemy parafianom  za złożone ofiary na pomoc dla najuboższych rodzin naszej parafii. Łącznie zebrano kwotę 3 665, 00 zł. Paczki zostały przygotowane i przekazane potrzebującym.

5. W zakrystii są do nabycia jeszcze świece „Wigilijnej pomocy dzieciom” opłatki oraz kalendarze.

6. Uroczystości i święta: - we wtorek, 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego; - w środę, 26 grudnia - święto św. Szczepana- pierwszego męczennika - porządek Mszy św. jak w niedzielę; - w czwartek, 27 grudnia - święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty; - w piątek 28 grudnia- święto Świętych Młodzianków męczenników - w tym dniu będziemy błogosławić małe dzieci na Mszy św. o godzinie 18.00.

7. Od 28 grudnia rozpoczniemy kolędę od ul. Żeromskiego. Bliższe informacje podane będą w Uroczystość św. Szczepana.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych, opieki swoich Patronów i życzliwości najbliższych oraz owocnie przeżytych Świąt w serdecznej atmosferze rodzinnej.

9. Do wieczności w minionym tygodniu odszedł Bogusław Paszek. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: "Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie.

1. Od dnia dzisiejszego rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego. Dzisiaj oraz w pozostałe dni tygodnia nowenna będzie odmawiana po Mszy św. o godzinie 18.00. Serdecznie zachęcamy dzieci, młodzież i pozostałych parafian do licznego udziału w tym nabożeństwie. Istnieje możliwość zabrania figurki Dzieciątka Jezus codziennie po nowennie, aby w gronie domowym móc modlić się za rodziny naszej parafii. Figurkę Dzieciątka Jezus można odebrać wieczorem i przynieść na następny dzień przed Mszą świętą wieczorną.

2. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy świętej Akcja Katolicka przeprowadzi zbiórkę pieniężną na cel najuboższych rodzin z naszej parafii . Za zebrane ofiary zostaną przygotowane paczki świąteczne i przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom. Serdecznie dziękujemy za złożone datki.

3. Prezydent Miasta Krosna oraz Stowarzyszenie Unia Przedsiębiorczych zapraszają wszystkich mieszkańców Krosna na Wigilię, która odbędzie się w niedzielę, 23 grudnia o godzinie 16.00 na krośnieńskim Rynku. Podczas spotkania ogłoszone zostaną wyniki konkursu na najpiękniejszą choinkę udekorowaną przez dzieci z krośnieńskich przedszkoli. Po uroczystościach i życzeniach związanych z tradycyjnym dzieleniem się opłatkiem, odbędzie się wspólne kolędowanie.

4. Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się w sobotę, 22 grudnia w godzinach od 9.00 do 12.00 oraz od godz. 15.00 do 18.00.

5. Prosimy o zgłaszanie osób chorych, które nie korzystają z pierwszych piątków miesiąca. Te osoby odwiedzimy w piątek, 21 grudnia od godziny 9.00, aby również mogły godnie przeżyć święta. 6. Przypominamy i zachęcamy do udziału w Mszach św. roratnich.

7. Serdecznie dziękujemy harcerzom za rozniesienie do chorych własnoręcznie wykonanych stroików świątecznych, a także za serdeczną rozmowę z nimi.

8. Przypominamy o możliwości nabycia w zakrystii świec, opłatków i kalendarzy.

9. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wiele Bożych Darów i opieki świętych Patronów. Ze swojej strony zapewniamy o pamięci modlitewnej.

10. Do wieczności w minionym tygodniu odeszły: Krystyna Lorens i Teresa Stanisz - polećmy Je Miłosierdziu Bożemu ; "Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie".

Go to top