Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne (27)

1. Dzisiejsza Niedziela zwana Niedzielą Dobrego Pasterza to także 55 Światowy Dzień Modlitw o powołania. W tym dniu modlimy się w intencji powołań do życia kapłańskiego, konsekrowanego i misyjnego. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania.

2. W poniedziałek tj. 23 kwietnia br. przypada Uroczystość św. Wojciecha- biskupa i męczennika, Patrona Polski. Starajmy się przez wstawiennictwo św. Wojciecha wypraszać łaski potrzebne dla naszej Ojczyzny.

3. W środę, 24 kwietnia br. przypada Święto św. Marka Ewangelisty. W tym dniu w naszej wspólnocie imieniny obchodzi Ks. Marek Czaja -Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Bronisława Markiewicza w Krośnie. Polecajmy Go w naszej modlitwie.

4. W każdy czwartek tygodnia odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 do godziny 18.00. Od godziny 17.00 w czasie adoracji będziemy modlić się o powołania, które poprowadzą w: * pierwszy czwartek miesiąca - Akcja Katolicka;
* drugi czwartek miesiąca - wspólnota Czcicieli św. Michała Archanioła;

* trzeci czwartek miesiąca - wspólnota różańcowa;

* czwarty czwartek miesiąca - wspólnota obrony życia i dobrej śmierci;

5. Rekolekcje przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania, dla klasy III gimnazjalnej, odbędą się w dniach 27 - 28 kwietnia / piątek i sobota / w Miejscu Piastowym. Rozpoczęcie o godzinie 15.00, a zakończenie ok godziny 16.30 w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Ks. Bronisława Markiewicza. Również w sobotę 28 kwietnia o godzinie 10.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży z klasy III gimnazjalnej z ks. Dziekanem podsumowujące okres przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Obecność młodzieży obowiązkowa.

6. W przyszłą niedzielę, tj. 29 kwietnia br. harcerze z naszej parafii będą rozprowadzać flagi narodowe oraz gazetki harcerskie. Zebrane w tym dniu fundusze pozwolą im na sfinansowanie wyjazdu do Gdańska na Zjazd Harcerzy który będzie miał miejsce w sierpniu br.

7. Siostry Michalitki, które w dniu 15 kwietnia br. zbierały ofiary na cel misji w Kamerunie słowami Matki Generalnej pragną wyrazić najserdeczniejsze podziękowanie za złożone datki. Zebrano łącznie 5 441 złotych. Siostry zapewniają o modlitwie w intencji naszych Parafian.

8. Informujemy , że w niedzielę tj. 6 maja br. nastąpi zmiana godzin Mszy św. Msze św. w tym dniu odprawione będą w następujących godzinach: 7.00; 8.30; 10.00 - I grupa dzieci pierwszokomunijnych; 12.00 - II grupa dzieci pierwszokomunijnych; 14.00 (w zamian za Mszę św. z godziny 13.00) oraz 18.00.
Bardzo prosimy Parafian, którzy nie uczestniczą w uroczystościach pierwszokomunijnych o wybranie w tym dniu innych dogodnych godzin uczestnictwa we Mszy św.

9. Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności i wiele darów Bożych na życie codzienne. Zapewniamy o modlitwie.

10. Do wieczności w tym tygodniu odszedł śp. Eugeniusz Polakowski; polećmy Go Miłosierdziu Bożemu; "Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie ".

1. Za tydzień wypada Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Jest to Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego który obchodzony jest pod hasłem
" Weźmijcie Pismo Święte" - List Św. Pawła Apostoła do Rzymian. Spróbujmy w tym tygodniu przeczytać Go w całości z głębokim przemyśleniem i rozważaniem oraz również zachęcić innych do przeczytania.

3. Od 20 kwietnia br. Kino "SOKÓŁ" Krosno, ul. Grodzka 15 zaprasza na film pt. "Tam, Gdzie Mieszka Bóg" . Jest to pierwszy na świecie film kinowy z osobistym udziałem Papieża Franciszka. To dedykowana dzieciom i oparta na historii z Biblii opowieść o nadziei, wierze i odwadze. Podnosząca na duchu i zachęcająca widzów w każdym wieku do poszukiwania Boga w otaczającym świecie, a do tego przepięknie sfilmowana w malowniczych plenerach Patagonii. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia filmu.

4. Siostrom Michalitkom pracującym na misjach, dziękujemy za szeroką informację o pracy misyjnej. Z uwagi na to, że Siostry mają wielkie wydatki związane z tworzeniem warunków do pracy z dziećmi i młodzieżą, starajmy się je wspomóc finansowo. Ofiary będą zbierane po Mszy świętej 

5. W dniu 22 kwietnia o godzinie 19.00 w salce spotkań odbędzie się spotkanie podsumowujące dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, na które serdecznie zaprasza ksiądz Grzegorz.

6. Solenizantom tego Tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności i wiele Bożego błogosławieństwa - zapewniamy o modlitwie z naszej strony.

1. Dziś obchodzona jest Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy parafian do codziennego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego. Informujemy, że za codzienne odmówienie koronki można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia Bożego. Dzisiejsza zbiórka ofiar do puszek przeznaczona jest na Caritas Przemyską. Caritas stara się służyć ubogim, potrzebującym i chorym.

3. Ze zbiórki z tytułu adoracji Krzyża Świętego na cel ratowania zabytków w Ziemi Świętej przekazano 2 701 złotych. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.

4. W dniu jutrzejszym (poniedziałek 9 kwietnia br.) odbędzie się uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta, od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Pragniemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. W czasie Mszy św. o godzinie 18.00 odbędzie się ponowienie duchowej adopcji. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w to dzieło może dziś ze stolika z prasą pobrać deklarację i wypełnioną przynieść jutro na wieczorną Mszę św., a następnie publicznym aktem wyrazić swoją wolę podjęcia duchowej adopcji. Prosimy pamiętać o przyniesieniu ze sobą świec.

5. W przyszłą niedzielę dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami gromadzą się w kościele o godzinie 14.30 na spotkaniu formacyjnym, na które serdecznie zaprasza Ks. Grzegorz.

6. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w poniedziałek 9 kwietnia br. po Mszy św. wieczornej. Będzie to tzw. spotkanie formacyjne.

7. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbędą się: we wtorek 10 kwietnia, klasy 6 i 7: grupa I godz. 16.00; grupa II godz. 17.00; środa 11 kwietnia, klasy II gimnazjum; grupa I godz. 16.00; II godz. 17.00;

8. Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności i wiele Bożego błogosławieństwa w codziennym życiu; zapewniamy o naszej modlitwie.

9. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie odprawiona będzie w dniu 13 kwietnia ( piątek ) o godzinie 17.00. Nabożeństwo poprowadzi Ks. Ludwik Kordoń z Sanktuarium O. Pio z Przeprośnej Górki koło Częstochowy. Ks. Ludwik przynależy do Wspólnoty: "Apostołowie Jezusa Ukrzyżowanego.

1. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w niedzielę.

2. Odprawiamy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, które przypada w Niedzielę 8 kwietnia obecnego roku. Nowenna prowadzone jest w dni powszednie i w niedzielę po Mszy św. o godzinie 18.00. Zapraszamy do licznego udziału.

3. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 14.00 do godziny 18.00. 0 godzinie 15.00 będzie koronka do Miłosierdzia Bożego. Bardzo prosimy o liczny udział w adoracji.

4. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia Bożego będzie zbiórka do puszek na "Caritas". Serdecznie dziękujemy za ofiarność.

5. Rozpoczynamy tzw. " Biały Tydzień" - Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. - w pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne - modlitwę poprowadzi Akcja Katolicka od godziny 17.00. - w pierwszy piątek udamy się do chorych od godziny 9 rano. Po obiedzie spowiedź dla dzieci i młodzieży oraz starszych od godziny 17.00. - pierwsza sobota adoracja najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godzinie 7.00 rano, jako wynagrodzenie za grzechy Sercu Bożemu przez Niepokalane Serce Maryi.

7. Solenizantom nowego tygodnia , parafianom i gościom składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności, oraz wielu darów Bożych na trudy codziennego życia. Zapewniamy o naszej modlitwie.

1. Dzisiaj Gorzkie Żale o godzinie 17.00. Podczas nabożeństwa  będą zbierane ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

2. Nabożeństwa celebrowane w Wielkim Tygodniu: - w Wielki Wtorek spowiedź parafialna o godzinie: 9.00 do 12.00; 15.00 do 18.00. 

Wielki Czwartek - rozpoczęcie liturgii o godzinie 18.00; - spowiedź w tym dniu : 20.30 do 22.00, adoracja w ciemnicy Jezusa Chrystusa również do godziny 22.00.

Wielki Piątek - o godzinie 8.00 rano jutrznia. Czuwanie w ciemnicy od godziny 9.00. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godzinie 17.00. O godzinie 19.45 - Droga Krzyżowa ulicami Miasta. Prosimy o liczny udział dzieci, młodzieży i pozostałych parafian. Po Drodze Krzyżowej dalszy ciąg adoracji do godziny 23.00. Spowiedź od godziny 21.00 do 23.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. 

Wielka Sobota - jutrznia o godzinie 8.00 rano . - święcenie pokarmów od godziny 9.00, co pół godziny do godziny 14.00. W koszyczkach do poświęcenia pokarmów winien się znajdować baranek Wielkanocny, bardzo prosimy je nabywać. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nowenna . W Wielką sobotę również obowiązuje post od pokarmów mięsnych. W Wielką Sobotę adorować będziemy Jezusa do godziny 22.00. Liturgia Wielkiej Soboty - o godzinie 19.30. Na liturgię Wielkiej Soboty przynosimy - paschaliki, które będą się paliły w sobotę w czasie przyrzeczeń chrzcielnych i w niedzielę w czasie spożywania śniadania wielkanocnego. W Wielką Sobotę spowiadać będziemy od godziny 9.00 do godziny 14.00.

3. Procesja Rezurekcyjna Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego odbędzie się w niedzielę pierwszego kwietnia o godzinie 6 rano. Prosimy dzieci do sypania kwiatów.

4. W poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym.

5. Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask, zdrowia i pomyślności; zapewniamy o modlitwie.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w niedzielę na pomoc dla uboższych rodzin naszej parafii. W sumie zebrano 2 441 złotych. Zrealizowano trzydzieści paczek i dostarczono do rodzin.

7. Stowarzyszenie Unia Przedsiębiorczych wraz z Prezydentem Miasta Krosna zapraszają w Wielką Sobotę /31 marca/ o godzinie 12.00 na Krośnieński Rynek, gdzie odbędzie się tradycyjne święcenie pokarmów wielkanocnych.

8. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: Józef Zięba i Jan Sitek; polećmy ich Miłosierdziu Bożemu; "Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie".

1. Zapraszamy dziś na  Gorzkie Żale o godzinie 17.00. Taca zbierana w czasie Gorzkich Żali jest przeznaczona na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

2. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje parafialne, które prowadzi Ks. Stanisław Słowiński - proboszcz z Pewli Ślemieńskiej. Serdecznie witamy Go w naszej Wspólnocie parafialnej. Program rekolekcji jest na stolikach z gazetami. W czasie rekolekcji, czyli w  poniedziałek, wtorek i środę będą zbierane ofiary, które zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prac remontowych w parafii Ojca Rekolekcjonisty. Bardzo prosimy parafian o liczny udział w ćwiczeniach rekolekcyjnych. Przypominamy, że Msze św. od poniedziałku do środy z godziny 7.00 są przeniesione na godzinę 8.00.

3. W poniedziałek 19 marca przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. W tym dniu szczególnie modlimy się za wszystkich ojców z naszej parafii. Polecajmy również w naszych modlitwach solenizantów i solenizantki naszej parafii, jak również Arcybiskupa Michalika i Ojca Świętego Seniora Benedykta XVI. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godzinie 8.00 i 18.00.

4. Najbliższa Niedziela tj. 25 marca jest Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową . Poświecenie palm będzie na każdej Mszy św., natomiast uroczyste poświęcenie palm odbędzie się  na Mszy św. o godzinie 11.30. Gromadzimy się przed krzyżem na zewnątrz kościoła i procesjonalnie wchodzimy do kościoła.

5. Dzieci przygotowujące się do rocznicy I Komunii świętej i ich rodziców ks. Grzegorz zaprasza na Mszę św. 24 marca w sobotę o godzinie 18.00, a po Mszy św. będzie krótkie spotkanie organizacyjne w kościele. Obecność obowiązkowa.

6. Dzisiaj Akcja Katolicka zbiera ofiary na cel świątecznej pomocy dla uboższych rodzin naszej parafii . Dzisiaj również Młodzież Szkolna Koła Caritas - z " Naftówki" rozprowadza kartki świąteczne i ozdoby. Fundusze zebrane przeznaczone są na Ośrodek Profilaktyczno Wychowawczy w naszej parafii "OREW". Natomiast w przyszłą niedzielę "Oratorium Twój Dom" będzie rozprowadzać palmy i ozdoby świąteczne .

7. Spowiedź w naszej parafii będzie w Wielki Wtorek tj. 27 marca 2018 roku od godziny 9.00 do 12.00 i od godziny 15.00 do 18.00.

8. W przyszłą Niedzielę odbędzie się  Diecezjalne Spotkanie Młodzieży z Arcybiskupem w Radymnie - Ks. Arcybiskup serdecznie zaprasza młodzież z naszej parafii.

9. Katolickie Liceum Ogólnokształczące i Katolicka Szkoła Podstawowa im. Ks. Bronisława Markiewicza zaprasza na " Dzień Otwarty" 20 marca na godzinę 17.00 dla kandydatów do liceum, jak również do klasy VI i VII szkoły Podstawowej.

10. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne i paschaliki.

11. Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności i wiele Bożych darów na życie codzienne. Zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej.

1. Dziś podczas Gorzkich Żali o godzinie 17.00 będzie zbierana taca na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

2. Drogi Krzyżowe odprawiana jest  w każdy piątek o godzinie 17.00 i 18.30. Bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

3. W niedzielę tj. 18 marca rozpoczynamy rekolekcje parafialne dla dzieci i pozostałych parafian. Bardzo prosimy o liczny udział dzieci, młodzieży, a także i pozostałych parafian.

4. W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka będzie prowadzić zbiórkę pieniędzy na świąteczną pomoc dla biedniejszych rodzin z naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary.

5.Zapraszamy na Mszę św. dla dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii świętej 18 marca 2018 roku o godzinie 15.00.

6. Młodzież z klasy III gimnazjalnej, która w tym roku przystąpi do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców serdecznie zapraszamy na dzień 17 marca (sobota) na Mszę św. o godzinie 18.00, po Mszy św. będzie krótkie spotkanie organizacyjne w kościele. Obecność rodziców i młodzieży obowiązkowa.

7. W dniach 22 do 24 marca 2018 roku organizowane są w Miejscu Piastowym coroczne wielkopostne rekolekcje dla nauczycieli i pracowników administracji. Rekolekcje poprowadzi ksiądz prof. dr habilitowany Maciej Bała Profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Początek spotkań o godzinie 19.00. Szczegóły na stronie michalici.pl oraz na plakatach.

8. W dzień ocalenia Krosna przez Matkę Bożą Murkową 16 marca o godzinie 17.30, po raz siódmy wyruszy Droga Krzyżowa ulicami Miasta, początek na ul. Franciszkańskiej. Organizuje Akcja Katolicka , Franciszkanie i serdecznie zapraszają do licznego udziału.

9. Spotkanie organizacyjne dotyczące Ekstremalnej Drogi Krzyżowej odbędzie się 18 marca po Mszy św. wieczornej, czyli około godziny 19.00 w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych z naszej parafii i innych, sąsiednich parafii.

10. W niedzielę 18 marca , młodzież ze szkolnego Koła Caritas z "Naftówki" będzie po Mszy św. rozprowadzać zrobione przez siebie kartki i ozdoby świąteczne - wykonane własnoręcznie. Zebrane fundusze są przeznaczone jako wsparcie dla dzieci z niepełnosprawnością pobliskiego ośrodka "OREW" w Krośnie.

11. Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności i wiele Bożego błogosławieństwa na każdy dzień. Zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.

12. Dziś Harcerze rozprowadzają ciastka, a w zakrystii można nabyć baranki i paschaliki. Prosimy również zainteresować się gazetami. Pojawiła się  gazeta, która opisuje działanie Ducha św. w życiu chrześcijanina oraz  modlitwy do Ducha Świętego - koszt to 1 złoty.

1. Dziś podczas Gorzkich Żali o godzinie 17.00 będzie zbierana taca na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

2. Drogi Krzyżowe odprawiana jest  w każdy piątek o godzinie 17.00 i 18.30. Bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

3. W niedzielę tj. 18 marca rozpoczynamy rekolekcje parafialne dla dzieci i pozostałych parafian. Bardzo prosimy o liczny udział dzieci, młodzieży, a także i pozostałych parafian.

4. W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka będzie prowadzić zbiórkę pieniędzy na świąteczną pomoc dla biedniejszych rodzin z naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary.

5.Zapraszamy na Mszę św. dla dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii świętej 18 marca 2018 roku o godzinie 15.00.

6. Młodzież z klasy III gimnazjalnej, która w tym roku przystąpi do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców serdecznie zapraszamy na dzień 17 marca (sobota) na Mszę św. o godzinie 18.00, po Mszy św. będzie krótkie spotkanie organizacyjne w kościele. Obecność rodziców i młodzieży obowiązkowa.

7. W dniach 22 do 24 marca 2018 roku organizowane są w Miejscu Piastowym coroczne wielkopostne rekolekcje dla nauczycieli i pracowników administracji. Rekolekcje poprowadzi ksiądz prof. dr habilitowany Maciej Bała Profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Początek spotkań o godzinie 19.00. Szczegóły na stronie michalici.pl oraz na plakatach.

8. W dzień ocalenia Krosna przez Matkę Bożą Murkową 16 marca o godzinie 17.30, po raz siódmy wyruszy Droga Krzyżowa ulicami Miasta, początek na ul. Franciszkańskiej. Organizuje Akcja Katolicka , Franciszkanie i serdecznie zapraszają do licznego udziału.

9. Spotkanie organizacyjne dotyczące Ekstremalnej Drogi Krzyżowej odbędzie się 18 marca po Mszy św. wieczornej, czyli około godziny 19.00 w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych z naszej parafii i innych, sąsiednich parafii.

10. W niedzielę 18 marca , młodzież ze szkolnego Koła Caritas z "Naftówki" będzie po Mszy św. rozprowadzać zrobione przez siebie kartki i ozdoby świąteczne - wykonane własnoręcznie. Zebrane fundusze są przeznaczone jako wsparcie dla dzieci z niepełnosprawnością pobliskiego ośrodka "OREW" w Krośnie.

11. Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności i wiele Bożego błogosławieństwa na każdy dzień. Zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.

12. Dziś Harcerze rozprowadzają ciastka, a w zakrystii można nabyć baranki i paschaliki. Prosimy również zainteresować się gazetami. Pojawiła się  gazeta, która opisuje szeroko działanie Ducha św. w życiu chrześcijanina oraz  modlitwy do Ducha Świętego - koszt to 1 złoty.

1. Przypominamy o Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

2. W poniedziałek spotkanie Akcji Katolickiej, a  po Mszy św. o godzinie 18.00 spotkanie formacyjne

3. We wtorek spotkanie Czcicieli Św. Michała Archanioła; o godzinie 17.20 Godzinki do Św. Michała Archanioła, Msza św. o godzinie 18.00, a następnie spotkanie formacyjne. Zapraszamy chętnych do modlitwy.

4. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej do Sakramentu Bierzmowania odbędą się: - w czwartek 8 marca , klasa III gimnazjum; grupa I o godzinie 16.00, grupa II o godzinie 17.00. - Młodzież z klasy 6 i 7, oraz z klasy II Gimnazjalnej, odbędzie się w czasie rekolekcji dnia 20.00 marca 2018 roku o godzinie 19.30 jest to spotkanie obowiązkowe.

5. We czwartek modlimy się w intencji kobiet na Mszach św. o godzinie 7.00 i 18.00. W czwartek zapraszamy na adoracje od godziny 15.00. Natomiast modlitwę od godziny 17.00 odmawiając cząstkę różańca o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej - modlitwy poprowadzi Domowy Kościół.

6. W Miejscu Piastowym jest organizowana Ekstremalna droga Krzyżowa. Rozpocznie się 23 marca Mszą św. o godzinie 21 na ołtarzu fatimskim przy Sanktuarium Św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza. W tym roku proponujemy wybór jednej z trzech tras w nocy, w samotność i milczeniu. Wydanie pakietów od godziny 20.00; koszt pakietu 10 złotych. Zapisy i szczegółowe informacje na WWW. edk.org.pl.

7. W dniu 11 marca harcerze z naszej parafii będą sprzedawać zrobione przez siebie ciastka. Ofiary złożone z tej okazji będą przekazane na ogólnopolski zlot ZHP w Gdańsku. Harcerze serdecznie dziękują za ofiary.

8. Rozprowadzamy już od dzisiaj paschaliki i baranki. Można je nabyć w zakrystii. Paschalik kosztuje 7 złotych, a baranek 5 złotych. Ofiary przeznaczone są na Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

9. Dziś można sobie pobrać program Rekolekcji i program Wielkiego Tygodnia. Programy są na stolikach przy gazetach. Prosimy o zainteresowanie się prasą katolicką znajdującą się na stoliku. 

10. Rekolekcje w naszej Parafii rozpoczną się 18 marca 2018 roku; dla wszystkich parafian, młodzieży i dzieci. Rekolekcje poprowadzi Ks. Proboszcz Stanisław Słowiński - proboszcz z Pewli Ślemieńskiej, natomiast rekolekcje dla dzieci poprowadzi Ks. Maksymilian Michcik. Starajmy się modlić w intencji rekolekcji i ks. Rekolekcjonistów.

11. Od soboty 10 marca rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa. Nowenna będzie ozdrawiana po mszy św. wieczornej

12. Solenizantom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia; zdrowia i pomyślności w życiu codziennym. Zapewniamy o modlitwie.

13. W przyszłą niedziela i następną na Gorzkich Żalach będzie taca przeznaczona na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

14. Do wieczności w trym tygodniu odeszli: Janina Nowak, Anna i Damian Łobaza - polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: " Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie".

1. Serdecznie zapraszamy Parafian do uczestnictwa w nabożeństwach Gorzkich Żali i Drodze Krzyżowej

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca

w pierwszy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00, a od godziny 17.00 akcja Katolicka będzie prowadzić różaniec w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. Zapraszamy do licznego udziału.

w pierwszy piątek miesiąca udamy się do chorych o godzinie 9.00; natomiast spowiedź od godziny 16.00 dla dzieci, młodzieży i pozostałych parafian.                                                                                                     

w pierwsza sobota gromadzi nas na Mszy św. o godzinie 7.00, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa przez Niepokalane Serca Maryi i przez rozważanie cząstki różańca.

3. Dziś zbiórka do puszek na misje AD GENTES. Serdecznie dziękujemy za ofiary i za modlitwy na cel misji.

4. Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: wiele Bożych darów w życiu codziennym i opieki świętych patronów w życiu codziennym. Zapewniamy o modlitwie w waszej intencji.

5. Bardzo serdecznie zapraszamy Wspólnotę Parafialną do modlitwy na intencję rekolekcji, które się rozpoczną 18 marca 2018 roku.

6. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane baranki i paschaliki z racji świąt Wielkanocnej, a ofiary będą przeznaczone na cel Caritas Diecezji Przemyskiej. Ofiara za baranka to 5 złotych, a paschalika 7 złotych.

Go to top