Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne (44)

1. Trwamy w nowennie przed wspomnieniem błogosławionego Władysława Findysza. Nabożeństwo odbywa się codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00. Na zakończenie nowenny w czwartek, 23 sierpnia o godzinie 18.00 odprawiona zostanie Msza św. w Jego wspomnienie oraz udamy się do kapliczki. Jednocześnie zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium bł. Władyslawa Findysza w Nowym Żmigrodzie, która odbędzie się w sobotę, 25 sierpnia br. Wyjazd zaplanowany jest o godzinie 9.00, natomiast powrót około godziny 17.00. Zapisy można dokonywać w zakrystii do środy tj. 22 lipca br.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają wspomnienia:W poniedziałek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, w środę -Najświętszej Maryi Panny Królowej, w piątek święto św. Bartłomieja Apostoła.

3. W niedzielę, 26 sierpnia 2018 roku przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Z racji tego święta w Iskrzyni odprawiona będzie Msza św. odpustowa o godzinie 11.00.

4. W naszej parafii w dniu 26 sierpnia br. o godz. 10.00 sprawowana będzie Msza św. dziękczynna - "dożynkowa" za dobre urodzaje i otrzymane dary życia z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże dla mieszkańców dzielnicy Krościenko Niżne, Koła Kobiet, całej Wspólnoty parafialnej oraz Miasta Krosna.

5. W dniu 26 sierpnia 2018 roku od godziny 14.00 - w Parku nad Czarnym Potokiem w Rymanowie Zdroju odbędzie się Festyn Dobroczynny pod nazwą " W hołdzie prześladowanym chrześcijanom". Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął ks. biskup Stanisław Jamrozek. Więcej informacji można znaleźć na afiszu w gablocie.

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz przybyłym gościom składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności i wiele Bożego błogosławieństwa na trudy codziennego życia. Zapewniamy o modlitwie.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek Wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika. W tym dniu również rozpoczniemy nowennę przed wspomnieniem błogosławionego Władysława Findysza. Nowenna będzie odprawiana codziennie po Mszy św. wieczornej. Przez Jego wstawiennictwo prosić będziemy o dary i łaski dla rodzin z naszej parafii.
W piątek wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

2. W przyszłą niedzielę tj. 19 sierpnia br. wyrusza Piąta Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Zapisy przyjmujemy w zakrystii jeszcze w dniu dzisiejszym.
19 sierpnia wyruszamy z przed Kościoła o godzinie 8.00 - obowiązuje punktualność. Powrót późnym wieczorem. Dokładny plan będzie podany w autokarze. Koszt przejazdu 60 złotych od osoby, wpłaty będą przyjmowane w dniu wyjazdu.

3. W przyszłą sobotę tj. 25 sierpnia organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium błogosławionego Ks. Władysława Findysza w Nowym Żmigrodzie. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Bliższe informacje w przyszłą niedzielę.

4. W środę 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. sprawowane bedą tym dniu według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów.

5. Prezydent Miasta Krosna wraz z Księdzem Proboszczem Kościoła Fara zapraszają w dniu 15 sierpnia na Święto Wojska Polskiego oraz 98 rocznicy Bitwy Warszawskiej. Program wywieszony jest w gablocie.

6. Akcja Charytatywna "HELP YOU - Pomagam Ci" zwraca się z uprzejmą prośbą do mieszkańców Krosno o poparcie inicjatywy mającej na celu przywrócenie Biura Obsługi Klienta PGE w Krośnie. Wnioski można pobrać na stoliku przy kościele. Podpisane wnioski prosimy złożyć w Kancelarii B & B Kancelaria Prawna Bogusław Bogdan i w Biurze Pomocy Rodzinie ul. Ordynacka 2 codziennie od poniedziałku do piątku od godziny 9.30 do 15.00 do dnia 31 sierpnia 2018 roku. Serdecznie dziękujemy za wsparcie inicjatywy.

7. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i Bożego błogosławieństwa na trudy codziennego życia. Zapewniamy o modlitwie.

8. Do wieczności w minionym tygodniu tj. w poniedziałek odszedł nagle w wieku 59 lat Władysław Flis - tata Ks. Grzegorza. Ks. Grzegorz wraz z rodziną składa serdeczne podziękowanie kapłanom i przedstawicielom z parafii za uczestnictwo w uroczystościach pogrzebowych. W naszej parafii będzie odprawiona Msza św. za śp. Władysława Flisa we wtorek tj. 14 sierpnia o godzinie 18.00 o szczęśliwość wieczną dla Jego duszy. Zapraszamy parafian do licznego udziału w tym nabożeństwie. "Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie".

1. Trwamy w miesiącu sierpniu, który w Kościele katolickim obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości. Episkopat Polski zachęca do podjęcia 100 dniowej abstynencji z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wciąż wzrasta spożycie alkoholu, który jest przyczyną cierpień i rozpadu wielu rodzin. Dlatego podejmijmy abstynencję od alkoholu. Nie kupujmy, nie częstujemy nikogo alkoholem, nie zmuszajmy do picia innych. Abstynencja niech będzie naszym darem dla Jezusa, darem dla tych, którzy nie mogą wyjść z nałogu!!! Niech będzie to konkretny wyraz solidarności z osobami i rodzinami, które przeżywają dramat alkoholizmu.

2. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: * w poniedziałek Święto Przemienienia Pańskiego. * W czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża - dziewicy i męczennicy, patronki Europy. * w piątek święto św. Wawrzyńca.

3. W sobotę o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji wypełnienia Woli Bożej dla Polski. Po Mszy św. odmówiony zostanie różaniec za Ojczyznę. Serdecznie zapraszamy wiernych do licznego udziału.

4. W dniu 19 sierpnia br. odbędzie się Piąta Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Zgłoszenia chętnych przyjmujemy w zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie tj. 12 sierpnia br.

5. Z racji poświęcenia pojazdów mechanicznych na cel pomocy dla misji i zakup samochodów dla misjonarzy zebrano 1830 złotych. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne " Bóg zapłać".

6. Fundacja Geers Dobry Słuch serdecznie zaprasza na bezpłatne badania słuchu, które zostaną przeprowadzone w dniach 6-17 sierpnia br. w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Słuchu. Badanie będzie można wykonać w salonie GEERS Dobry Słuch, ul. Legionów 17, Krosno. Obowiązuje wczesniejsza rejestracja pod nr telefonu 13 422 20 07, infolinia 800 889 400.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz gościom 1odwiedzającym naszą świątynię życzymy wiele łask Bożych, opieki swoich Patronów i życzliwości najbliższych. Zapewniamy o modlitwie.

8. W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie śp. Barbarę Tchoń. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu; "Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie.

1. W środę rozpoczyna się miesiąc sierpień – obchodzony jako miesiąc trzeźwości. Starajmy się swoim przykładem dać świadectwo trzeźwości. "Polska albo będzie trzeźwa, albo jej wcale nie będzie" Jednocześnie zachęcamy parafian do wzięcia udziału w 14 Ogólnopolskiej Modlitwie o Trzeźwość Narodu z udziałem TELEWIZJI TRWAM, która odbędzie się w Miejscu Piastowym w dniu 30 Lipca 2018. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotach.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspomnienie:
Wtorek –św. Ignacego Loyoli, prezbitera
Środa – św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
Sobotę– św. Jana Vianneya-patrona kapłanów

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca: * w pierwszy czwartek modlimy się o liczne powołania kapłańskie i zakonne; modlitwy poprowadzi od godziny 17.00 Akcja Katolicka. * w pierwszy piątek miesiąca do chorych udamy się od godziny 9.00, natomiast spowiedź dzieci, młodzieży oraz pozostałych parafian odbędzie się od godziny 16.00. Po Mszy św. o godzinie 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu ; Akt oddania oraz adoracja będzie do godziny 19.30.
* w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. porannej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu i odmówiona zostanie cząstka różańca wynagradzająca za nienarodzone dzieci i za naszą Ojczyznę .

4. W czwartek 2 sierpnia z racji przypadającego święta Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli w kościele parafialnym można zyskać odpust zupełny.

5. W dniu 19 sierpnia br. odbędzie się Piąta Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Dla chętnych parafian pragniemy zorganizować jednodniową pielgrzymkę. Zapisy będziemy zbierać już od dzisiejszej niedzieli. Bliższe informacje znajdują się w gablotach, natomiast szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę tj. 5 sierpnia br.

6. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i pomyślności w codziennym życiu oraz obfitości darów Bożych. Zapewniamy o modlitwie. Mile witamy również przybyłych gości.

7. Do wieczności w tym tygodniu odszedł Adam Górski; polećmy Go Miłosierdziu Bożemu: "Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie.

1. W tym tygodniu w Liturgii Koscioła wspominamy:
w poniedziałek - święto św. Brygidy Szwedzkiej - patronki Europy; w tym dniu szczególnie modlimy się o to, aby Europa nie utraciła swoich wartości chrześcijańskich,
w środę - święto św. Jakuba Apostoła,
w czwartek - wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

2. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary złożone do puszek przeznaczone zostaną na zakup środków transportu dla misjonarzy i katechetów pracujących na misjach.

3. W dniach 9-12 sierpnia br. wyrusza 16 Piesza Pielgrzymka organizowana przez Ojców Franciszkanów z Krosna do Kalwarii Pacławskiej. W tym roku będzie ona przebiegała pod hasłem „Idź z Maryją - Znajdź Jezusa”. Zachęcamy młodzież oraz parafian do wzięcia udziału. Bliższe informacje znajdują się na afiszu w Gablocie.

4. Prezydent Miasta Krosna zaprasza mieszkańców zainteresowanych wymianą kotła opalanego paliwem stałym ( węgiel, drewno ) na ekologiczny piec gazowy do wzięcia udziału w spotkaniach, które odbędą się w dniach:
* 25 lipiec 2018 rok ( środa ) godzina 18.00 - Dzielnicowy Dom Ludowy w Suchodole, ul. Grunwaldzka 12,
* 26 lipiec 2018 roku (czwartek) godzina 18.00 - Dzielnicowy Dom Ludowy w Polance, ul. Decowskiego 46,
Informacje o projekcie i spotkaniach dostępne są na stronie internetowej Miasta Krosna.

5. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności i opieki świętych patronów - z naszej strony zapewniamy o modlitwie. Jednocześnie w naszej Wspólnocie Parafialnej witamy przyjezdnych Gości i cieszymy się, że możemy wspólnie przeżywać czas radości wakacyjnej.

6. Serdecznie dziś żegnamy Ks. Stanisława Matyaszka, który sprawował w naszej parafii posługę kapłańską przez 7 lat. Obecnie udaje się do pracy w Domu Zakonnym w Stalowej Woli. Dziękujemy i życzymy wiele Bożego błogosławieństwa na dalszą pracę i zapewniamy o naszej modlitwie.

1. W tym tygodniu wspominamy świętych:

- w poniedziałek Święto Najświętszej M.P. z Góry Karmel;
- w środę Św. Szymona z Lipnicy;
- w piątek wspomnienie bł. Czesława - prezbitera. W tym dniu modlimy się również w intencji Ks. Czesława Suławy, byłego proboszcza naszej parafii.

2. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa patrona kierowców w przyszłą niedzielę tj. 22 lipca - po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych: samochodów, motorów, także rowerów. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

3. W związku z poleceniem Ojca Generała Ks. Stanisław Matyaszek CSMA udaje się do Domu Zakonnego w Stalowej Woli, dlatego pragniemy w przyszłą niedzielę – 22 lipca podczas Mszy Świętej o godzinie 10.00 – podziękować Ks. Stanisławowi za trud i pracę w naszej parafii. Parafianie którzy chcą osobiście pożegnać Ks. Stanisława, będą mogli porozmawiać z nim w zakrystii po Mszy Świętej o godz. 10.00.

4. Harcerze z naszej parafii zapraszają na koncert charytatywny , który odbędzie się dzisiaj o godzinie 17.00
w Puchatku. Harcerze przez organizację tego koncertu chcą wspomóc duchowo, ale także finansowo chorego chłopca z naszej parafii. Wszystkich , którzy chcą wesprzeć chłopca i jego rodzinę w tym trudnym czasie jakim jest choroba, zapraszamy do udziału w koncercie. Liczymy na ofiarność z Waszej strony.

5. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności i wiele darów Bożych na trudy codziennego życia. Z naszej strony zapewniamy o modlitwie. Witamy także miłych gości przybyłych do naszej wspólnoty parafialnej. Życzymy, aby ten czas poświecony Bogu w naszym Kościele, był dla Was czasem szczególnym, pełnym obfitości łask Bożych.

1. W liturgii bieżącego tygodnia w środę, 11 lipca br. przypada święto św. Benedykta – opata i patrona Europy. W tym dniu szczególnie modlimy się w intencji naszej Ojczyzny oraz całej Europy.

2. W sobotę, 14 lipca br. modlimy się w intencji wypełnienia się Woli Bożej wobec naszej Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00, podczas której będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu.

3. W dzisiejszą niedzielę, 8 lipca br. od godziny 13.00 na placu przy dawnej cerkwi w Świątkowej Wielkiej odbędzie się XVII Krempiańska Parada Historyczna. W programie m.in. pokazy walk historycznych, gry i zabawy oraz wystawa rękodzieła. Organizatorzy

4. Solenizantom, Jubilatom oraz wszystkim przybyłym gościom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności i wielu Bożych darów na trudy codziennego życia. Zapewniamy wszystkich o naszej modlitwie.

5. Do wieczności w tym tygodniu odeszła Eugenia Gromek Polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu; "Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie".

1. W związku z rozpoczęciem okresu wakacyjnego informujemy, że począwszy od dnia dzisiejszego Msza św. niedzielna z godziny 18.00 zostaje przeniesiona na godzinę 20.00. Taki porządek mszy św. będzie obowiązywał w miesiącach lipcu i sierpniu.

2. W poniedziałek, 2 lipca br. po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 br. odbędzie się spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

3. We wtorek, 3 lipca br. w Liturgii Kościoła przypada święto św. Tomasza Apostoła.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
- w pierwszy czwartek o godz. 17.00 Akcja Katolicka poprowadzi modlitwy o dar licznych i świętych powołań kapłańskich oraz zakonnych. - w pierwszy piątek miesiąca udamy się do chorych od godziny 9.00 rano. Z powodu nieobecności Ks. Piotra Sękowskiego do tych osób, które odwiedzał udamy się w godzinach późniejszych. Prosimy zatem o zrozumienie i cierpliwość. Spowiedź dzieci i młodzieży oraz pozostałych parafian rozpocznie się od godziny 16.30. - w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. porannej o godzinie 7.00, będziemy modlić się w intencji wynagradzającej sercu Bożemu przez Niepokalane Serce Maryi. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

5. Zachęcamy parafian do nabywania prasy katolickiej, w ktorej można znaleźć wiele ciekawych artykułów pozwalających pełniej spojrzeć na nasze codzienne życie, jak również na problemy naszej ojczyzny.

6. Harcerze z naszej parafii zapraszają na koncert charytatywny , który odbędzie się w przyszłą niedziele w godzinach popołudniowych w Puchatku.

7. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności i wiele darów Bożych na trudy codziennego życia. Z naszej strony zapewniamy o modlitwie.

8. Na czas wakacji dzieciom i młodzieży oraz wszystkim udającym się odpoczynek życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Pamiętajmy, aby w tym okresie nie zapominać o codziennej modlitwie, niedzielnej Eucharystii i częstej spowiedzi, a poprzez okazywanie dobra dać wyraz naszej wiary. Szczęść Boże!

1. W piątek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godzinie 7.00; 9.00; 18.00 i 20.00. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Składka w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. '

2. W sobotę zakończenie nabożeństw czerwcowych . Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

3. Dzisiaj składamy najserdeczniejsze życzenia Ks. Piotrowi, który posługuje w naszej parafii . Życzymy Mu wiele zdrowia i pomyślności w codziennym życiu oraz Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów. Z naszej strony zapewniamy o modlitwie w Jego intencji. Scholka Dziecięca i Odnowa w Duchu św. oraz parafialnie złożą życzenia Ks. Piotrowi po Mszy św. o godzinie 11.30.

4. Ks. Proboszcz Parafii Nawiedzenia NMP w Miejscu Piastowym Andrzej Mroczkowski zaprasza na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w drugim tygodniu ferii zimowych 2019 roku od 16 lutego do 23 lutego. Więcej informacji można znaleźć w gablocie.

5. Biuro Radia Maryja przy Parafii Ojców Franciszkanów w Krośnie serdecznie zaprasza chętnych na XXVII Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy na Jasną Górę. Wyjazd z Krosna , dnia 7 lipca 2018 roku /sobota/ , o godzinie 22.00 z dworca PKS. Szczegółowe informacje i zgłoszenia w Biurze Radia Maryja w Krośnie, w każdą niedzielę i poniedziałek w godzinach od godziny 10.00 do 12.00 lub telefonicznie pod numerem 696086297 .

6. Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej w Ustrzykach Dolnych - Jasień zaprasza na Uroczystość 50 - lecia powstania Sanktuarium. Uroczysta Msza św. będzie odprawiona w dniu 1 lipca 2018 roku o godzinie 12.00.

7. Solenizantom tego tygodnia i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości darów Bożych i opieki świętych patronów. Zapewniamy o modlitwie. 

8. Do wieczności w tym tygodniu odszedł Stanisław Jaracz, polećmy Go Miłosierdziu Bożemu; "Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie".

1. Za tydzień w niedzielę, 24 czerwca br. przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

2. W czwartek, 21 czerwca br. o godz. 11.00 sprawowana będzie Msza św. z racji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego dla uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 4. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, Dyrekcję Szkoły, grono pedagogiczne oraz współpracowników szkolnych. Będziemy dziękować Panu Bogu za szczęśliwe przeżycie roku szkolnego i prosić o błogosławieństwo podczas wakacji.

3. W dniach od 4 do 15 lipca 2018 roku odbędzie się 38 Archidiecezjalna Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, której tegorocznym hasłem jest "Żyć z Maryją w Duchu Świętym ". Zachęcamy parafian o dołączenie do grupy św. Jana z Dukli, która wyruszy z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie ku Jasnej Górze w dniu 6 lipca. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów odbędzie się w niedzielę, 24 czerwca 2018 roku w Sanktuarium Jana Pawła II w Krośnie o godzinie 14.00. Koszt pielgrzymki wynosi 130 złotych.

4. W dniach od 1 do 14 lipca br. wyrusza 34 Piesza Pielgrzymka Młodzieży o Trzeźwość Narodu. To spotkanie z Bogiem na pielgrzymim szlaku wiedzie z Warszawy do Miejsca Piastowego. Młodzież pod przewodnictwem Księży Michalitów przemierzy ponad 400 km i będzie wołać do miłosiernego Boga o trzeźwość w naszej Ojczyźnie, rodzinach i parafiach. Więcej informacji na stronie internetowej www.trzezwosciowa.michalici.pl. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału.

5. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności oraz wiele Bożego błogosławieństwa w życiu codziennym. Zapewniamy o modlitwie.

Go to top