Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne (79)

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień czyli najważniejsze dni w Roku Liturgicznym. Poświecenie palm nastąpi dziś na każdej Mszy świętej. Gorzkie Żale w dniu dzisiejszym o godzinie 17.00. Przypominamy, że ofiary złożone w czasie nabożeństwa są przeznaczone na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

2. Spowiedź w naszej parafii odbędzie się w Wielki Wtorek. Kapłani będą spowiadać od godziny 9.00 do 12.00; i od godziny 15.00 do godziny 18.00.

3. W Wielki Czwartek, 18 kwietnia br. Mszą świętą o godz. 18.00 rozpoczyna się - Święte Triduum Paschalne. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godziny 22.00. Spowiedź od godziny 20.30 do godziny 22.00.

4. W Wielki Piątek, 19 kwietnia br. obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych /wszystkich którzy ukończyli 14 rok życia/ oraz post ilościowy / wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60./ Adoracja z racji Wielkiego Piątku rozpocznie się o godzinie 8.00 rano jutrznią. Następnie dalszy ciąg adoracji według porządku wyznaczonego w programie. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie Nowenny . Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godzinie 17.00. O godzinie 19.45 - Droga Krzyżowa ulicami Miasta. Zachęcamy do licznego udziału dzieci, młodzież i pozostałych parafian. Po Drodze Krzyżowej Adoracja do godziny 23.00. W tym dniu spowiedź od godziny 21.00 do godziny 23.00.

5. W Wielką Sobotę - jutrznia o godzinie 8.00 rano. Święcenie pokarmów od godziny 9.00 do godziny 14.00, co pół godziny. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i nowenna. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godzinie 19.30. W Wielką Sobotę spowiedź od godziny 9.00 do godziny 14.00.

6. Procesja Rezurekcyjna Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego odbędzie sie w niedzielę, 21 kwietnia o godzinie 6.00 rano.

7. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnego.

8. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc dla najuboższych rodzin naszej parafii. Zebrano kwotę 2622,50 złotych, za którą zakupiono 33 paczki i przekazano najbardziej potrzebującym.

9.W Wielki Czwartek od godz. 10:00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną, którzy nie korzystają z I piątków miesiąca, a którzy przed świętami chcą przyjąć sakramenty. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

10. Stowarzyszenie Unia Przedsiębiorczych wraz z Prezydentem Miasta Krosna zapraszają w Wielką Sobotę /20 kwietnia / o godzinie 12.00 na krośnieński Rynek , gdzie odbędzie sie tradycyjne święcenie pokarmów wielkanocnych.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i pomyślności oraz opieki świętych patronów na trudy codziennego życia. Ze swojej strony zapewniamy o pamięci modlitewnej.

1. Dziś podczas nabożeństwa Gorzkich Żali o godzinie 17.00 ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

2. W dniu wczorajszym rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ksiądz Krzysztof Poświata- Dyrektor Domu Macierzystego w Miejscu Piastowym. Serdecznie witamy go w naszej Wspólnocie Parafialnej. Program rekolekcji jest do pobrania się na stolikach z prasą. Podczas rekolekcji będą zbierane ofiary na bieżące wydatki związane z remontami, które prowadzi ks. Rekolekcjonista. Jednocześnie przypominamy , że w czasie trwania rekolekcji tj. od poniedziałku do środy, Msze św. z godziny 7.00 są przeniesione na godzinę 8.00 rano.
W związku z prawdopodobnym strajkiem nauczycieli i odwołaniem zająć lekcyjnych w szkole prosimy rodziców lub opiekunów o przyprowadzenie dzieci bądź dopilnowanie ich uczestnictwa w rekolekcjach zgodnie z obowiązującym harmonogramem tj. uczniowie klas I do IV na godz. 11.00, natomiast uczniowie klas od V do VIII na godzinę 12.45.

3. Przypominamy, że w dniu 9 kwietnia /wtorek/ o godzinie 19.30 obędzie się nauka rekolekcyjna dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania i dla młodzieży studiującej oraz pracującej. Bardzo prosimy o liczny udział.

4. Od piątku do niedzieli Palmowej tj. od 12 kwietnia do 14 kwietnia odbędzie się Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej w Dukli pod patronatem Metropolity Przemyskiego ks. Abp. Adam Szala. Rozpoczęcie w piątek o godzinie 17.00, natomiast zakończenie w Niedzielę Palmową o godzinie 14.00. Zachęcamy do udziału.

5. W przyszłą niedzielę tj. 14 kwietnia przypada Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm odbędzie się na wszystkich Mszach św., natomiast uroczystego poświęcenia palm dokonamy o godz. 11.30. Gromadzimy się pod krzyżem na zewnątrz i po poświęceniu w procesji udamy się do kościoła.

6. Spowiedź w naszej parafii odbędzie w Wielki Wtorek w godzinach: od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.

7. W dniach od 11 do 13 kwietnia 2019 roku organizowane są w Miejscu Piastowym coroczne rekolekcje wielkopostne dla nauczycieli i pracowników administracji . Poprowadzi je ksiądz prof. dr hab. Maciej Bała -Prorektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Początek spotkań o godzinie 19.00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

8. W dniu 14 kwietnia 2019 roku, w Niedzielę Palmową zbiórka funduszy na rzecz krośnieńskiego Hospicjum, którą przeprowadzą dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Krośnie.

9. W dniu dzisiejszym Akcja Katolicka zbiera ofiary na cel świątecznej pomocy dla najuboższych rodzin z naszej parafii. Dziękujemy za złożone datki.

10. W zakrystii do nabycia baranki i paschaliki: baranek w cenie 6 złotych, a paschalik w cenie 7 złotych.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i pomyślności w życiu codziennym oraz opieki świętych patronów. Zapewniamy o modlitwie.

12. Do wieczności w minionym tygodniu odeszły: Zofia Cygan i Barbara Kafel; polećmy Je Miłosierdziu Bożemu. "Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie".

1. Przypominamy o trwających nabożeństwach pasyjnych tj. Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej, za które można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2.W dniach od 6 -10 kwietnia br. w naszej parafii odbędą się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Rozpoczną się w sobotę, Mszą św. wieczorną i poprowadzi je Ks. Krzysztof Poświata- Przełożony Domu Zakonnego w Miejscu Piastowym. Szczegółowy program rekolekcji i nabożeństw Triduum Paschalnego jest do pobrania na stolikach z prasą.

3. Dzisiaj i w kolejne niedziele podczas nabożeństwa Gorzkich Żali będą zbierane ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać!

4. W przyszłą niedzielę tj. 7 kwietnia br. Akcja Katolicka będzie zbierać ofiary na cel świątecznej pomocy dla najuboższych rodzin z naszej parafii.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. - w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00, natomiast o godzinie 17.00 różaniec, który poprowadzi Akcja Katolicka w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich oraz zakonnych. - w piątek do chorych udamy się od godziny 9.00. Z powodu nieobecności ks. Michała do osób, które odwiedzał przyjdziemy w godzinach późniejszych.
Spowiedź dla dzieci i młodzieży oraz pozostałych parafian rozpocznie się o godzinie 15.30.
- w pierwszą sobotę miesiąca wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa przez Niepokalane Serce Maryi Mszą św. o godzinie 7.00 i Adoracją Najświętszego Sakramentu odmawiając cząstkę różańca po Mszy św.

6. W poniedziałek, 1 kwietnia br. spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. o godzinie 18.00.

7. W sobotę, 6 kwietnia o godzinie 19.00 zapraszamy do kościoła na projekcję filmu pt. "PASJA" w reżyserii Mela Gibsona. Film ten ukazuje ostatnie godziny życia Pana Jezusa. Gorąco zachęcamy do skorzystania z tej propozycji.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i pomyślności na trudy codziennego życia. Z naszej strony zapewniamy o modlitwie.

1. Przypominamy, że w nocy z soboty na niedzielę tj. z 30/ 31 marca nastąpi zmiana czasu na letni.

2. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale odbywają się w niedziele o godzinie 17.00, natomiast Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży w piątki o godzinie 17.00. Dla pozostałych parafian po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.30.

3. W poniedziałek, tj. 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia. W tym dniu modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Formularze do duchowej adopcji znajdują się na stoliku z prasą. Można je pobrać w dniu dzisiejszym, a złożyć na ołtarzu w poniedziałek w czasie Mszy św. o godz. 18.00 w trakcie, której nastąpi również odnowienie przyrzeczeń. Adoracja z racji Dnia Świętości rozpocznie się o godzinie 17.00 i potrwa do godziny 18.00.

4. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na cel misji „AD GENTES". Naszą modlitwą otaczamy misje i misjonarzy.

5. Już od dzisiaj w zakrystii można nabywać w cenie 6 zł baranki wielkanocne, natomiast w cenie 7 zł paschaliki. Ofiary zebrane ze sprzedaży zasilą konto organizacji Caritas Polska i przeznaczone zostaną na cel związany z dziećmi i młodzieżą.

6. Rekolekcje w naszej Parafii odbędą się w V niedzielę Wielkiego Postu tj. od dnia 7 kwietnia 2019 roku. Poprowadzi je Ks. Krzysztof Poświata - przełożony Domu Macierzystego w Miejscu Piastowym.

7. Zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu rozpocznie się podczas nabożeństwa Gorzkich Żali od IV niedzieli Wielkiego Postu.

8. Spotkanie organizacyjne dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z naszej Parafii odbędzie się w sobotę, tj. 30 marca o godzinie 19.00 w salce nad zakrystią.

9. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i wiele Bożego błogosławieństwa na trudy codziennego życia . Zapewniamy o modlitwie.

1.Serdecznie witamy wśród naszej wspólnoty parafialnej Ks. Wizytatora Generalnego Rafała Andrzeja Kamińskiego i Ks. Ekonoma Generalnego Jerzego Sosińskiego z racji wizytacji generalnej naszego Domu Zakonnego. Za obecność z nami i wygłoszenie w dniu dzisiejszym Słowa Bożego składamy serdeczne podziękowania. Celem spotkania Ks. wizytatora jest m.in. spojrzenie na sprawy związane z prowadzeniem szkoły naszego zgromadzenia, katechizacją w szkołach, pracą duszpasterską oraz wysiłkami związanymi z formacją życia zakonnego. Z kolei przedmiotem wizytacji Ks. Ekonoma są aspekty związane ze stroną ekonomiczną oraz prowadzeniem dokumentacji naszej placówki.

2. Przypominamy, ze w okresie Wielkiego Postu Gorzkie Żale odbywają się w niedzielę o godzinie 17.00 , natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w piątki o godzinie 17.00 dla dzieci i młodzieży, natomiast o godzinie 18.30 dla pozostałych parafian. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału.

3. We wtorek, tj. 19 marca przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. W tym dniu szczególnie modlimy się w intencji Emeryta Ojca Świętego Benedykta XVI i KS. Abp Seniora Józefa Michalika. Msze św. w tym dniu odprawiane będą o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00.

4. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na misje ,, Ad Gentes

5.Księża Michalici zapraszają na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Do wyboru będą trzy trasy, które rozpoczną i zakończą się w Miejscu Piastowym. Początek w dniu 5 kwietnia br. o godzinie 19.00 Mszą Św. w Sanktuarium na Górce w Miejscu Piastowym. Bliższe informacje są dostępne na plakatach oraz na FB Ekstremalna Droga Krzyżowa Miejsce Piastowe. Zapisy na poszczególne trasy rozpoczynają się od dzisiaj przez stronę internetową www.edk.org.pl

6. Rekolekcje między szkolne dla szkół ponadgimnazjalnych odbędą się w dniach od 20 do 22 marca. Więcej informacji możemy znaleźć na plakacie w gablotach.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności i wiele Bożego błogosławieństwa na trudy codziennego życia. Z naszej strony zapewniamy o modlitewnej pamięci.

1. Dziś rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa. Nowenna będzie odmawiana w czasie Gorzkich Żali o godzinie 17.00, natomiast w pozostałe dni po Mszy św. o godzinie 18.00.

2. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwo Gorzkich Żali odbywa się w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17.00 w czasie, którego istnieje możliwość ucałowania relikwii Krzyża Świętego. Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży odbywa się w piątki godzinie 17.00, natomiast dla pozostałych parafian o godzinie 18.30. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbędą się według następującego porządku: - we wtorek 12 marca, klasa 6; grupa I o godzinie 16.00; grupa II o godz. 17.00; - w środę 13 marca , klasa 7 i 8, grupa I o godzinie 16.00; grupa II o godzinie 17.00; - w czwartek 14 marca, klasa III Gimnazjalna; grupa I o godzinie 16.00; grupa II o godzinie 17.00. Obecność na spotkaniach obowiązkowa!

4. Nasza Wspólnota Zakonna w Krośnie będzie wizytowana przez wyższych przełożonych tj. Księdza Wikariusza Generalnego - Rafała Andrzeja Kamińskiego i Ks. Ekonoma Generalnego - Jerzego Sosińskiego. Wizytacja rozpocznie się w czwartek tj. 14 marca Mszą św. o godzinie 18.00., natomiast zakończenie nastąpi w niedzielę 17 marca. Jeżeli ktoś z parafian chciałby porozmawiać z wizytatorami prosimy zgłosić ten fakt wcześniej w celu umówienia się na konkretny dzień i godzinę.

5. W sobotę, tj. 16 marca o godz.18.00 po raz VIII ulicami naszego miasta wyruszy Droga Krzyżowa w dzień ocalenia jego mieszkańców przez Matkę Bożą Murkową. Ojcowie Franciszkanie wraz z Akcją Katolicka serdecznie zachęcają do wzięcia udziału.

6. Z akcji pączek na misje zebrano 1790 zł. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i pomyślności oraz wiele Bożego błogosławieństwa w życiu codziennym. Zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.

8. Do wieczności w minionym tygodniu odszedł Zbigniew Lenik. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu; "Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie".

1. Dziś rozpoczynamy "Tydzień Trzeźwości". Zachęcamy parafian do modlitwy o trzeźwość naszego Narodu, a w szczególności o trzeźwość w naszych rodzinach.

2. W środę, 6 marca przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Msze św. z pokutnym obrzędem posypania popiołem zostaną odprawione w następujących godzinach: 7.00; 9.00; 18.00 i 20.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły obejmujący post ilościowy (dwa posiłki lekkie i jeden do syta) dla wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 roku życia oraz post jakościowy czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dla osób, które ukończyły 14 rok życia.

3. Od środy do niedzieli w obecnym tygodniu wypadają Kwartalne Dni Modlitwy o Ducha pokuty.

4. Nabożeństwa w okresie Wielkiego Postu:
-w piątki Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godzinie 17.00, natomiast dla pozostałych parafian o godz. 18.30.
-w niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 17.00.

Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zachęcamy wszystkich wiernych do licznego udziału w nabożeństwach.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godzinie 17.00 Akcja Katolicka poprowadzi modlitwy o liczne powołania kapłańskie i zakonne.

6. W piątek, 8 marca przypada Dzień Kobiet - starajmy się modlitwą otoczyć kobiety.

7. W przyszłą niedzielę tj. 10 marca o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły pierwszą komunię św. wraz z rodzicami. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne.

8. Na stoliku z prasą znajdują się karty do podpisania, aby Święty Jan Paweł II został uznany za patrona EUROPY. Zachęcamy do złożenia podpisu.

9. W najbliższą sobotę zapraszamy na mszę św. w intencji naszej ojczyzny. Po mszy św. odmówiony zostanie cząstek różańca św. w intencji ojczyzny.

10. W poniedziałek 4 marca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej.

11. W pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy czcicieli św. Michała Archanioła na godzinki do św. Michała Archanioła o godz. 17 20 , a po mszy wieczornej na spotkanie formacyjne.

12. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności i wiele Bożych darów na dalsze życie. Zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.

13. Do wieczności w tym tygodniu odeszli śp. Barbara Podkul, Mariusz Zbylut oraz Barbra Kasprzyk; polećmy Ich Miłosierdziu Bożemu - "Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie ".

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. - w pierwszy piątek udamy się do chorych od godziny 9.00, natomiast spowiedź dzieci, młodzieży i pozostałych parafian rozpocznie się od godziny 16.00. - w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy świętej o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa poprzez Niepokalane Serce Maryi.

2. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 3 marca br. o godzinie 12.00 w Bazylice Kolegiackiej "Fara" w Krośnie zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wyklętych. Po Mszy św. odbędzie się uroczystość patriotyczna pod tablicą poświęconą ofiarom terroru komunistycznego przy ul. Portiusa 4. Szczegóły dotyczące planowanych uroczystości dostępne są na plakatach oraz na stronie internetowej miasta Krosna.

3. Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych w sprawie zmiany granic miasta. Zagłosować można przez internet lub w jednym z 26 punktów konsultacyjnych na terenie miasta. Konsultacje trwają do 28 lutego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej miasta Krosna.

4. Katolicka Szkoła Podstawowa Księży Michalitów serdecznie zaprasza w najbliższy czwartek tj. 28 lutego o godz. 17.00 na dzień otwarty. Jednocześnie przypominamy, że ruszył już nabór na nowy rok szkolny 2019/ 2020 . Ulotki i zaproszenia znajdują się na stolikach z prasą.

5. W przyszłą niedzielę, tj. 3 marca nasza parafia weźmie udział w akcji pt: „Pączek na Misje ". Ofiary złożone z zakupu pączków zostaną przeznaczone na budowę świątyni w Gatowie na Białorusi prowadzonej przez księży Michalitów. Z góry dziękujemy za złożone datki.

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i pomyślności w życiu codziennym oraz opieki świętych patronów. Z naszej strony zapewniamy o modlitwie.

7. Do wieczności w tym tygodniu odszedł śp. Eugeniusz Kobylak. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu : "Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie".

1. W piątek, 22 lutego przypada Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. W tym dniu pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji Ojca Świętego Franciszka oraz za Kościół.

2. W dniu wczorajszym przybył do naszej Parafii Obraz Matki Bożej Robotników Solidarności. Uroczyste powitanie obrazu nastąpi dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 13.00. Porządek nabożeństw towarzyszących trwaniu przy Maryi będzie następujący:
- w niedzielę o godzinie 17.00 - różaniec w intencji Ojczyzny i Solidarności
- od poniedziałku do piątku; Msza św. o godzinie 9.00 i cząstka różańca; o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z cząstką różańca; natomiast o godzinie 17.00 cząstka różańca i Msza św. o godzinie 18.00.
- W sobotę nastąpi pożegnanie Obrazu na Mszy św. o godzinie 9.00.

3. W przyszłą niedzielę, tj. 24 lutego zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godzinie 15.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne.

4. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej przybyłych gości: dzieci i młodzież wraz z rodzicami, aby razem z nami mogli godnie przeżyć wolny czas podczas trwających ferii zimowych.

5. W ubiegłą niedzielę na ogrzewanie Kościoła zebrano 6 500 złoty . Serdecznie dziękuje za złożone ofiary.

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i pomyślności w codziennym życiu oraz wiele Bożego błogosławieństwa. Z naszej strony zapewniamy o modlitwie.

1. W poniedziałek, 11 lutego przypada wspomnienie NMP z LOURDES. W tym dniu obchodzony jest również Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez Jana Pawła II w 1992 roku. Msza św. w intencji chorych odprawiona będzie o godzinie 10.00. Prosimy o przywiezienie bądź przyprowadzenie chorych do naszej świątyni. Po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem wraz z modlitwą o uzdrowienie, a także udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych.

2. W minioną sobotę, w Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej zebrano kwotę 1 970 zł na klasztory klauzurowe. Ofiary przekazane zostały Siostrom Benedyktynkom oraz Siostrom Karmelitankom w Przemyślu, które serdecznie dziękują i jednocześnie zapewniają o modlitwie w intencji naszej parafii.

3. W czwartek, 14 lutego br. przypada święto Świętego Cyryla i Metodego - Patronów Europy. W tym dniu szczególnie będziemy modlić się za narody Europy, aby wypraszały wierność: krzyżowi, Chrystusowi i Ewangelii.

4 . Za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na cel ogrzewania kościoła składamy serdeczne Bóg Zapłać!.

5. W dniu 25 stycznia br. zakończyła się tegoroczna wizyta duszpasterska. Kapłani zostali przyjęci przez blisko 1510 rodzin, co stanowi 79,6 % mieszkańców naszej parafii. Przyjęcia odmówiło 94 rodziny, czyli 4,6 % mieszkańców , a ponad 16% mieszkań było zamkniętych. Niektóre z nich, z powodu rzeczywistej nieobecności domowników, a inne z uwagi na brak chęci przyjęcia kapłana. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które poważnie potraktowały wizytę duszpasterską i życzliwie przyjęły kapłanów oraz ministrantów. Pragniemy również serdecznie podziękować za ofiary złożone na cele naszej świątyni z racji wizyty kolędowej.

6. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, opieki świętych patronów oraz dużo Bożego błogosławieństwa w codziennej pracy. Ze swojej strony zapewniamy o modlitwie.

7. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli : Mieczysława Peszko i Łukasz Tkacz polećmy ich Miłosierdziu Bożemu "Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie ".

Go to top