Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne (53)

1.Dziś rozpoczyna się tydzień misyjny, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem „Pełni Ducha i Posłani”. Modlitwą i ofiarami pamiętajmy o misjonarzach, którzy głoszą orędzie Dobrej Nowiny w różnych częściach świata.

2. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przypadają następujące wspomnienia:
-w poniedziałek Świętego Jana Pawła II, papieża. Kierujmy nasze prośby do Boga przez Jego wstawiennictwo, a szczególnie prośmy o Boże dary dla naszych rodzin.
-w środę wspomnienie bł. Jana Balickiego. Przez jego wstawiennictwo prośmy Boga o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
-w sobotę święto św. Szymona i Judy Tadeusza - Apostołów. Pamiętajmy o modlitwie w intencji poprzedniego proboszcza naszej parafii- ks. Tadeusza Musza.

3. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrano kwotę w wysokości 2 570,00 zł i przekazano do Kurii Biskupiej.

4. W tym roku nasza parafia będzie prowadzić ceremonię Mszy św. z racji przypadającego święta Wszystkich Świętych. Uroczysta Msza św. odbędzie się w dniu 1 listopada br. na cmentarzu komunalnym w Krośnie o godzinie 14.00, a następnie procesja z modlitwą za zmarłych. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału.

5. Przypominamy i zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym dzieci, młodzież i pozostałych parafian. Jedna z obietnic Matki Najświętszej mówi „Ci, którzy zawierzą mi się przez różaniec nie zginą ." Dlatego pamiętajmy o różańcu jako skutecznej modlitwie .   

6. Ze stolików z prasą można pobrać karteczki na wypominki, które po czytelnym wypełnieniu można złożyć do skarbonki w zakrystii. Za zmarłych wymienionych w wypominkach będziemy się modlić przez cały listopad.

7. Przypominamy również o nabywaniu prasy katolickiej, która pomaga nam lepiej poznawać tajemnice związane z życiem, wiarą i dzieleniem się Słowem Bożym. W zakrystii do nabycia są również kalendarze na przyszły rok, w tym także dla dzieci.

8. W poniedziałek, tj. 22 października w parafii p.w. Św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie odbędzie się odpust z racji przypadającego święta Św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza św. odpustowa sprawowana będzie o godzinie 18.00.

9. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wiele Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Z naszej strony zapewniamy o modlitwie.

10. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: Stanisław Kawula i Janina Kasprzyk; polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. "Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie".

1. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przypadają następujące wspomnienia: w poniedziałek - św. Teresy od Jezusa, we wtorek -św. Jadwigi Śląskiej, w środę -św. Ignacego Antiocheńskiego, w czwartek święto św. Łukasza-ewangelisty, w sobotę- św. Jana Kantego, prezbitera.

2. W dniu dzisiejszym obchodzimy XVIII Dzień Papieski, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która oferuje pomoc stypendialną dla młodzieży z rodzin niezamożnych.

3. W czwartek, 18 października br. przypada święto św. Łukasza- patrona służby zdrowia. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o modlitwie za pracowników służby zdrowia.

4. Wszystkich członków i sympatyków Dzieła Pomocy Powołaniom im. bł. ks. Jana Balickiego oraz zatroskanych o powołania kapłańskie i zakonne zapraszamy na doroczną pielgrzymkę do Bazyliki Archikatedralnej i Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, która odbędzie się w sobotę, 20 października 2018 r. Dojazd we własnym zakresie. Ze swojej strony będziemy w tym dniu wspierać modlitwą różańcową.

5. W przyszłą niedzielę tj. 21 października o godzinie 15.00 sprawowana będzie Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców . Po Mszy św. spotkanie organizacyjne. Bardzo prosimy o liczny udział.

6. Również w przyszłą niedzielę tj. 21 października br. o godz. 11.00 odbędzie się uroczyste ogłoszenie ustanowienia Bazyliki Mniejszej w Brzozowie. Mszy św. przewodniczył będzie Nuncjusz Apostolski w Polsce ks. Arcybiskup Salvatore PENNACCHIO i ks. Arcybiskup Adam Szal wraz z innymi biskupami. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w uroczystościach.

7. Na stolikach z prasą umieszczona jest informacja o rekolekcjach dla osób i ich rodzin obciążonych problemem alkoholowym. Bardzo prosimy o zainteresowanie się i zgłoszeniem udziału. Rekolekcje odbędą się w Miejscu Piastowym w dniach od 19 do 21 października br. Na stolikach z prasą umieszczone są również karteczki na wypominki, które należy czytelnie wypełnić i złożyć w skarbonie w zakrystii.

8. W zakrystii również dostępne są kalendarze na przyszły rok. Serdecznie zachęcamy do ich nabycia.

9 . Przyszła niedziela jest niedzielą misyjną. Taca będzie przeznaczona na misje.

10. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i pomyślności w życiu codziennym. Ze swojej strony zapewniamy o modlitwie.

11 Do wieczności w tym tygodniu odszedł Tadeusz Kozubal - polećmy go Miłosierdziu Bożemu: "Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie".

1. Przypominamy o nabożeństwie różańcowym, które odbywa się dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do soboty o godzinie 17.00, natomiast dla dorosłych po Mszy św. o godzinie 18.30. W niedzielę i święta nabożeństwo różańcowe dla wszystkich o godzinie 17.00. Bardzo serdecznie zapraszamy.

Jednocześnie przypominamy o możliwości zabrania do domu figury Matki Bożej Fatimskiej, aby modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Zapisy w zakrystii.

2. W przyszłą niedzielę tj. 14 października zbiórka do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia. Zebrane ofiary przeznaczone będą dla młodzieży studiującej jako pomoc stypendialna z rodzin niezamożnych.

3. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania: - we wtorek 9 października klasa VI; o godzinie 16.00 pierwsza grupa; o godzinie 17.00 druga grupa; - w środę 10 października klasy VII i VIII; o godzinie 16.00 pierwsza grupa; o godzinie 17.00 druga grupa; - w czwartek 11 października klasa III gimnazjum; godzina 16.00 pierwsza grupa; o godzinie 17.00 druga grupa;

4. W dniach od 19 do 21 października 2018 roku w Miejscu Piastowym odbędą się rekolekcje Trzeźwościowe. Są one skierowane do rodzin i wszystkich chcących włączyć się z pomocą i modlitwą o trzeźwość dla trwających w nałogach i ich rodzinach. Szczegółowe informacje dostępne są na plakatach i zaproszeniach, które można pobrać ze stolika z prasą.

5. Prezydent Miasta Krosna zaprasza na III Krośnieński Sejmik Senioralny który odbędzie sie 10 października 2018 r. o godzinie 12.00. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Czajkowskiego 49.

6. Uroczysta Msza Święta w intencji dzieci zmarłych przed urodzeniem oraz ich rodziców zostanie odprawiona w dniu 13 października 2018 roku o godzinie 10.00 w Kościele św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie.

7. Na stoliku z prasą znajdują się kartki na wypominki, które można pobrać. Prosimy o czytelne wypełnienie i składanie już od dnia dzisiejszego do skrzynki, która jest umieszczona w zakrystii.

8. W sobotę, 13 października br. Msza św. o godz. 18.00 z modlitwą w intencji Wypełnienia się Woli Bożej wobec Naszej Ojczyzny.

9. W dniach od 3-4 listopada br. w hali MOSIR przy ul. Bursaki w Krośnie odbędzie się VIII Podkarpackie Forum Charyzmatyczne obchodzone w tym roku pod hasłem " Maryja przynosi Ducha”. Obowiązują bilety wstępu . Więcej informacji na plakatach.

10. Do nabycia w zakrystii kalendarze na 2019 rok.

11. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i pomyślności i wiele Bożego błogosławieństwa. Ze swej strony zapewniamy o modlitwie.

1. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przypadają następujące wspomnienia :
-w poniedziałek - św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
-we wtorek - Świętych Aniołów Stróżów,
-w czwartek - św. Franciszka z Asyżu,
-w piątek -św. Faustyny Kowalskiej.

2. W poniedziałek, 1 października br. rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe. O godz. 17.00 różaniec dla dzieci i młodzieży, natomiast dla pozostałych parafian po Mszy św. o godz. 18.30. W niedzielę nabożeństwo różańcowe dla wszystkich Parafian o godzinie 17.00. Za odmówienie różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Z okazji rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny podejmiemy peregrynację figurki Matki Bożej Fatimskiej po rodzinach naszej Parafii, aby wypraszać Boże Miłosierdzie dla Naszej Ojczyzny i rodzin. Figurkę będzie można odebrać codziennie po nabożeństwie różańcowym. Zapisy przyjmujemy już w dniu dzisiejszym po Mszach św.

4. W poniedziałek, 1 października po Mszy św. i różańcu spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

5. We wtorek, 2 października spotkanie formacyjne Czcicieli św. Michała Archanioła po Mszy św. i nabożeństwie różańcowym.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. - w czwartek Akcja Katolicka odmówi różaniec w intencji licznych powołań kapłańskich i zakonnych po Mszy św. o godzinie 18.00. -w pierwszy piątek udamy się do chorych o godzinie 9.00. Natomiast spowiedź dla dzieci i młodzieży oraz pozostałych parafian będzie o godzinie 16.00
- w pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. o godzinie 7.00 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówiona zostanie cząstka różańca wynagradzającą za grzechy naszej parafii i naszych rodzin z prośbą o ratowanie życia dzieci nienarodzonych.

7. Szkoła Podstawowa Nr 4 w Krośnie zaprasza na piknik rodzinny pt. "Biało -Czerwony", który odbędzie się w dniu 6 października od godziny 11.00.
Więcej informacji można uzyskać na plakacie.

8. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: pomyślności w życiu codziennym i wiele darów Bożych. W naszej wspólnocie zakonnej imieniny obchodził Ks. Michał Prokopiw. Ks. Michała i wszystkich solenizantów tego tygodnia polecamy waszym modlitwom.

9. W ubiegłą niedzielę na figurę Anioła Stróża Polski , która będzie umieszczona przy Katedrze w Przemyślu zebrano kwotę 1415 złotych. Ks. Tadeusz Musz składa najserdeczniejsze podziękowanie i zapewnia o modlitwie w intencji ofiarodawców.

10. Do wieczności w tym tygodniu odeszła śp. Kazimiera Podkul, polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu - "Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne

1. Trwamy w nowennie przed Uroczystością Świętego Michała Archanioła. W dalszym ciągu zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwie, a w szczególności dzieci i młodzież. Uroczystość wypada w najbliższą sobotę tj. 29.09. 2018 roku. W tym dniu porządek Mszy św. będzie następujący: o godz. 7.00; 9.00 i 18.00. Główna Msza św. będzie sprawowana o godzinie 18.00. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w sprawowanej Eucharystii dając przez to świadectwo żywej wiary.

2. We wtorek, 25 września 2018 roku nasza Wspólnota Parafialna zaproszona jest do całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich oraz zakonnych. Pan Jezus zachęca: "Proście Pana Żniwa, aby wysłał robotników na żniwo swoje". Ta zachęta winna nas mobilizować do modlitwy. Każdej grupie będzie na początku przewodniczył kapłan, aby również zachęcić do licznego udziału.

3. Wyjazd na pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Kalwarii Pacławskiej odbędzie się w dniu 29 września 2018 roku o godzinie 7.00 z przed kościoła. Powrót zaplanowany jest po skończonym nabożeństwie. Opłata za przejazd wynosi 20 złotych. Wpłaty będzie można dokonać w autokarze.
Program pielgrzymki przedstawia się następująco: o godzinie 10.00 zawiązanie wspólnoty przy wyznaczonej kapliczce, następnie wygłoszenie katechezy, a o godzinie 12.00 Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala, Metropolity Przemyskiego.

4. W dniu dzisiejszym prowadzona jest zbiórka do puszek na cel figury Anioła Polski. Ks. Tadeusz Musz, były proboszcz naszej parafii składa serdeczne podziękowania za złożone ofiary .

5. Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata, to coroczne wydarzenie przypadające w dniu 28 września na całym świecie. W tym dniu spotykamy się o godzinie 15.00 na krośnienskim Rynku z innymi mieszkańcami, aby wziąć udział we wspólnej modlitwie. Uczestnicy tej akcji modlić się będą o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata, a także prześladowanych chrześcijan. Modlitwa potrwa około 15 minut. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału.

6. Na ekrany kin wchodzi film „Mam przyjaciół w Niebie”. Jest to opowieść o przemianie człowieka, która możliwa jest dzięki przyjaźni, współczuciu, miłości a także stracie. Premiera filmu w kinach Helios. Zachęcamy do zainteresowania i skorzystania z tej propozycji kinowej.

7. Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie oraz Fundacja Krośnieńska im. Ignacego Paderewskiego zapraszają na koncert "Pasja Janowa" według wielkiego kompozytora Jana Sebastiana Bacha. Spotkanie odbędzie się 28 września o godzinie 18.00 w sali widowiskowej RCKP ul. Kolejowa 1. Wstęp na koncert wolny. Bliższe informacje na afiszu.

8. Klub inteligencji Katolickiej zaprasza na spotkanie na temat "Ślady reformacji w Polsce ". To wydarzenie odbędzie się 24 września o godz. 18.45 w Bazylice Trójcy Przenajświętszej w Krośnie przy ul. Portiusa 5.

9. Na stoliku z prasą znajdują się zaproszenia do modlitwy małżeństw w Jarosławskiej Kolegiacie, która będzie miała miejsce w dniu 13 października 2018 roku.

10. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i pomyślności oraz wielu Bożych darów. Ze swej strony zapewniamy o modlitwie.

1. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przypadają: we wtorek - święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę świętą o godzinie 18.00, we środę - wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika , w piątek- święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

2. W tym tygodniu przypadają również kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.

3. Dziś obchodzimy 52 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlitwą szczególnie otaczamy pracowników mediów, natomiast materialnie wspieramy Diecezjalne Radio Fara. Za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym serdecznie dziękujemy.

4. W czwartek, 20 września rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Świętego Michała Archanioła, którą będziemy odmawiać po Mszy św. o godzinie 18.00. Serdecznie zachęcamy parafian do licznego udziału.

5. Zapisy na pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Kalwarii Pacławskiej, która odbędzie się 29 września br. przyjmujemy do przyszłej niedzieli włącznie tj. 23 września. Grupę pielgrzymkową poprowadzi Ks. Piotr Sękowski, a bliższe informacje podamy w przyszłą niedzielę.

6. Nasza Parafia została zaproszona do całodziennej adoracji w dniu 25 września 2018 roku w intencji licznych powołań kapłańskich i zakonnych. Program Adoracji znajduje się w gablotach.

7. W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości chcemy, wspomagając jednocześnie Wspólnotę Parafii Prałkowce, upamiętnić tamto wydarzenie poprzez postawienie figury Anioła Stróża Polski na tle Przemyskiej Katedry. Postument został już wykonany, natomiast potrzebne są jeszcze środki na zakup figury. Koordynatorem tych działań jest Ks. Tadeusz Musz poprzedni proboszcz naszej parafii. Zbiórka do puszek na ten cel będzie przeprowadzona w przyszłą niedzielę, tj. 23 września. Ks. Tadeusz już dzisiaj ze swojej strony składa serdeczne podziękowanie.

8. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i wiele Bożych darów w życiu codziennym. Ze swojej strony zapewniamy o modlitwie.

9. Do wieczności w tym tygodniu odeszła Maria Zajdel, polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu - "Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie".

1. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przypadają : w czwartek wspomnienie św. Jana Chryzostoma , biskupa i doktora Kościoła, w piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego -w tym dniu będziemy mogli ucałować relikwie Krzyża Świętego, w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

2. W przyszłą niedzielę, tj. 16 września zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. oraz ich rodziców na Mszę św. o godzinie 15.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne.

3. W dniu 13 października br. odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin „Róża dla Królowej Rodzin” przed Cudowny Obraz Matki Bożej Królowej w Jarosławskiej Kolegiacie. Bliższe informacje znajdują się na afiszu.

4. W dniach 22-23 września br. odbędzie się 34 Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest "Rodzina Bogiem silna mocą swego narodu". Bliższe informacje znajdują się na afiszu w gablotach.


5. Zgromadzenie św. Michała Archanioła zaprasza młodzież i młode Małżeństwa na VII Pieszą Pielgrzymkę Dziękczynną Śladami Świętego -- PRUCHNIK -- PRZEMYŚL, która odbędzie się w dniach 14 - 15 września. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

6. W dniu 12 września br. roku będziemy przeżywać w Krośnie Uroczystość Matki Bożej Murkowej, patronki naszego miasta. Główne uroczystości odbędą się w kościele o.o. Franciszkanów w Krośnie o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w uroczystościach.

7. W dniu 29 września br. odbędzie się Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Kalwarii Pacławskiej- dziękczynienie za 100 lecie odzyskania niepodległości Polski. Zachęcamy parafian i członków wspólnoty Róż Różańcowych do zapisywania się. Zgłoszenia przyjmujemy są w zakrystii.

8. Zapisy młodzieży z klasy VI Szkoły Podstawowej Nr 4 w Krośnie, która pragnie rozpocząć trzy letnie przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii odbędą się we wtorek , tj. 11 września od godziny 16.00 do godziny 17.30 w salce katechetycznej. Przyjmowane również będą zapisy młodzieży z naszej parafii, która uczęszcza do innych szkół.

9. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbędą się:
-w środę, 12 września: klasy 7 i 8: grupa I o godzinie 16.00; grupa II o godzinie 17.00. - w czwartek , 13 września: klasa III gimnazjalna; grupa I o godzinie 16.00; grupa II o godzinie 17.00.

10. W środę, 12 września, Mszą św. o godzinie 18.00 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym rozpacznie nowy rok formacyjny. Serdecznie zapraszamy na spotkanie nowe, chętne osoby które chciałyby się włączyć w życie wspólnoty, szczególnie w aktualnie przeżywanym roku duszpasterskim poświęconym Duchowi Świętemu.

11. W związku z obchodami Światowego Dnia Sybiraka w Krośnie, 15 września br. o godzinie 18.00 w Bazylice Kolegiackiej "FARA" odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji Sybiraków i Ojczyzny. Mszę Świętą poprzedzi koncert "UWIERZ POLSKO" w wykonaniu Zespołu Wokalnego SOUL pod dyrekcją dr Moniki Brewczak. Rozpoczęcie koncertu o godz . 17.30. Prezydent Miasta Krosna wraz z Ks. Proboszczem z krośnieńskiej Fary serdecznie zapraszają na to wydarzenie.
12. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i wiele Bożego błogosławieństwa. Ze swojej strony zapewniamy o modlitwie.

1.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu o godzinie 17.00 Akcja Katolicka poprowadzi modlitwy o liczne powołania kapłańskie i zakonne, w szczególności do naszego Zgromadzenia. Chętne osoby serdecznie zapraszamy.
- w piątek udamy się do chorych od godziny 9.00. Spowiedź dzieci, młodzieży oraz dorosłych odbędzie się od godziny 16.00. Jest to również okazja do spowiedzi z racji rozpoczynającego się roku szkolnego. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się po Mszy św. wieczornej i potrwa do godziny 19.30

2. Dzisiejsza Msza św. wieczorna jak i kolejne przypadające w niedziele i święta będzie odprawiona o godzinie 18.00. 

3. Rozpoczyna się nowy rok szkolny 2018/2019. Pragniemy zawierzyć Panu Bogu rozpoczynający się czas nauki i pracy, dlatego zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami, Dyrekcję, Grono Pedagogiczne oraz pracowników Szkoły Podstawowej nr 4 w poniedziałek, 3 września na Mszę św. w naszym kościele o godz. 8.30.

4. We wtorek, 4 września Msza św. z racji rozpoczęcia roku szkolnego dla młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 "Naftówki" będzie odprawiona w szkole o godzinie 10.30. Również serdecznie zapraszamy młodzież, Dyrekcję szkoły, Grono Pedagogiczne i pracowników szkoły do licznego udziału.

5. W sobotę, 8 września święto Narodzenia NMP. W tym dniu również zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00 w intencji wypełnienia się Woli Bożej wobec naszej Ojczyzny. W tej intencji po Mszy św. odmówiona zostanie cząstka różańca. Zapraszamy parafian do licznego udziału.

6. Zgromadzenie św. Michała Archanioła zaprasza młodzież oraz młode małżeństwa na VII Pieszą Pielgrzymkę Dziękczynną - PRUCHNIK - PRZEMYŚL, która odbędzie się w dniach 14 - 15 września. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Grupę pielgrzymów poprowadzi Ks. Grzegorz.

7.Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Księdza Mychajło Prokopiwa, oraz Księdza Piotra Prokopowicza, który przebywać będzie w Miejscu Piastowym, natomiast w Szkole Podstawowej nr 4 będzie nauczał religii. Nowoprzybyłym kapłanom życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

8. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Krośnie zaprasza w piątek, 14 września do udziału w tradycyjnej Drodze Krzyżowej ulicami Miasta. Rozpoczęcie o godzinie 19.30 na placu przed Kościołem oo Kapucynów, natomiast zakończenie pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

9. W poniedziałek, 3 września po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej, natomiast we wtorek, 4 września spotkanie Czcicieli św. Michała Archanioła. O godzinie 17.20 Godzinki do św. Michała Archanioła, następnie Msza św. o godzinie 18.00 i spotkanie formacyjne w salce katechetycznej.

10. Przypominamy o zbiórce elektrośmieci, która potrwa od 4 do 19 września. Zbędny sprzęt typu: lodówki, pralki, komputery, telewizory, telefony, radia i itp. można złożyć w garażu koło plebanii od godziny 9.00 do godziny 20.00.

11. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki swoich patronów i życzliwości najbliższych oraz wstawiennictwa św. Michała Archanioła i bł. Ks. Bronisława Markiewicza. Ze swojej strony zapewniamy o modlitwie. W naszej wspólnocie parafialnej w poniedziałek, 3 września imieniny obchodzi Ks. Grzegorz. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godzinie 18.00, po której złożymy mu wspólnie życzenia. Istnieje możliwość złożenia indywidualnych życzeń po Mszy św. w zakrystii.

12. Do wieczności w tym tygodniu odszedł: Kazimierz Szwast. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu - "Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie."

1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. porannej o godzinie 7.00 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa wynagradzająca za grzechy.

2. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przypadają wspomnienia: w poniedziałek św. Moniki, we wtorek św. Augusta- biskupa i doktora Kościoła, w środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3. W poniedziałek, 3 września o godzinie 8.30 sprawowana będzie Msza św. z racji rozpoczęcia roku szkolnego dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej Nr 4. Serdecznie zapraszamy Dyrekcję, grono pedagogiczne, dzieci oraz młodzież wraz z rodzicami.

4. W dniach od 4 -19 września w naszej parafii rozpoczynamy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt elektroniczny można składać w garażu przy plebani naszej parafii. Środki ze zbiórki zostaną przekazane na działalność Polskich Misjonarzy. Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się do tej akcji. Na stoliku z prasą znajdują się ulotki informacyjne.

5. Wspólnota Crucis Splendor, Proboszcz Parafii pw. Św. Wawrzyńca w Rymanowie oraz Burmistrz Gminy Rymanów zapraszają na Piknik Rodziny pod hasłem „W Blasku Krzyża z Ojcem Pio”. To wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 2 września br. w godzinach od 15.00 do 21.00 w Parku Dworskim im. Anny i Stanisława Potockich w Rymanowie. Bliższe informacje można znaleźć na afiszu w gablocie.

6. Z racji kończącego się okresu wakacyjnego , od przyszłej niedzieli Msza św. z godziny 20.00 będzie przeniesiona na godzinę 18.00.

7. Dzieciom i młodzieży życzymy dalszego miłego wypoczynku z uwagi na dobiegający końca okres wakacji.

8. Solenizantom, Jubilatom oraz gościom życzymy wielu łask Bożych, opieki swoich patronów i życzliwości najbliższych oraz wstawiennictwa św. Michała Archanioła i bł. Ks. Bronisława Markiewicza. Ze swojej strony zapewniamy o modlitwie.

9. Do wieczności w tym tygodniu odszedł Emil Chodorowski . Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu – „Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie".

 

1. Trwamy w nowennie przed wspomnieniem błogosławionego Władysława Findysza. Nabożeństwo odbywa się codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00. Na zakończenie nowenny w czwartek, 23 sierpnia o godzinie 18.00 odprawiona zostanie Msza św. w Jego wspomnienie oraz udamy się do kapliczki. Jednocześnie zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium bł. Władyslawa Findysza w Nowym Żmigrodzie, która odbędzie się w sobotę, 25 sierpnia br. Wyjazd zaplanowany jest o godzinie 9.00, natomiast powrót około godziny 17.00. Zapisy można dokonywać w zakrystii do środy tj. 22 lipca br.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają wspomnienia:W poniedziałek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, w środę -Najświętszej Maryi Panny Królowej, w piątek święto św. Bartłomieja Apostoła.

3. W niedzielę, 26 sierpnia 2018 roku przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Z racji tego święta w Iskrzyni odprawiona będzie Msza św. odpustowa o godzinie 11.00.

4. W naszej parafii w dniu 26 sierpnia br. o godz. 10.00 sprawowana będzie Msza św. dziękczynna - "dożynkowa" za dobre urodzaje i otrzymane dary życia z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże dla mieszkańców dzielnicy Krościenko Niżne, Koła Kobiet, całej Wspólnoty parafialnej oraz Miasta Krosna.

5. W dniu 26 sierpnia 2018 roku od godziny 14.00 - w Parku nad Czarnym Potokiem w Rymanowie Zdroju odbędzie się Festyn Dobroczynny pod nazwą " W hołdzie prześladowanym chrześcijanom". Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął ks. biskup Stanisław Jamrozek. Więcej informacji można znaleźć na afiszu w gablocie.

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz przybyłym gościom składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności i wiele Bożego błogosławieństwa na trudy codziennego życia. Zapewniamy o modlitwie.

Go to top