Lego Ninjago – historia i wartości poprzez zabawę

LEGO NINJAGO droga mistrzostwa

W 2011 roku na rynek rozpoczęto wypuszczać pierwsze kocki Lego ninjago dla dziewczynek i chłopców. To motyw, który miał zostać skierowany głównie dla płci męskiej. Do tego czasu klocki LEGO kojarzyły się z motywami miasta czy też samej budowy różnych miejsc. Ta zabawa od początku sprawiała wiele radości zarówno wśród chłopców, jak i dziewczyn. Jednak budowy różnych miejsc nie miały głębszej historii, były tylko wytworem dziecięcej wyobraźni. A unikatowe serie, które do tej pory zostały wypuszczane na rynek, nie zostały kontynuowane. Aż do tego momentu, gdy serii Ninjago została tak pozytywnie odebrana przez konsumentów i produkowana nieustannie.

Ninjago – zabawka z historią

Zabawki, które przy okazji mogą w najmniejszym stopniu edukować, są tak chętnie wybierane przez dorosłych. LEGO Ninjago jest inspirowany serialem animowanym. Cały świat oparty jest na kulturze japońskiej i obejmuje światem samurajów. Bohaterami opowieści są wojownicy: Kai, Jay, Zane i Cole. Świat Ninjago już od dawna istnieje i został stworzony przez pierwszego Mistrza Spinjitzu. To właśnie on do walk używał czterech broni: błyskawic nunczako, shurikenów lodu, kosy wstrząsów i miecza ognia. To wszystko łączy się z bohaterami.

Lego Ninjago – czego mogą nauczyć?

Jak wiadomo klocki Lego, przede wszystkim uczą dzieci wyobraźni oraz manualnych prac. To nie jedyne zalety klocków Lego Ninjago. Jak już wiemy, bohaterowie niosą ze sobą przekaz, który z pewnością nauczy dziecko dobrych cech:

– Kai – nauczy odwagi i wiary w swoje umiejętności i możliwości
– Nya – nauczy chęci do nauki nowych rzeczy, które przyniosą korzyści w życiu
– Cole – nauczy kontrolować emocje i odnaleźć równowagę
– Zane – ukazuje jak ważne jest by dzielić się z innymi
– Lloyd – pokazuje przykład dobrego przywódcy oraz jego dobrych cech
– Jay – nauczy jak ważna jest szczerość i ile może przynieść prawdomówność

Czy dziecko z samej zabawy wyniesie te wszystkie cechy?

Wiadomo, że w obecnych czasach dzieci mają ułatwiony dostęp do elektroniki. Dlatego warto zainspirować je czymś wartościowym – taki na pewno jest serial animowany Ninjago. Gdy dziecko zobaczy przekazywane przez wojowników wartości, dostanie impuls. To właśnie on pozwoli na wyobraźnię podczas zabawy, która będzie pracować i myśleć o wartościach, jakie zostały przedstawione.

Ostatnie wpisy

Ostatnie wpisy

Info

Copyright © 2022 Lego ninjago